Zdravé mlsání: řezy ze sladkých brambor a oříšků

Přiznejte se, jak teď trávíte svůj čas doma? Odškrtáváte jeden úkol za druhým, pravidelně každý den cvičíte, meditujete a dopřáváte si nejrůznější zkrášlující rituály? Nebo ho naopak využíváte k odpočinku, zpomalení a občasným skákáním do ledničky pro svačinky? Pro oba případy pro vás máme tip na tyčinky z batátů a oříšků doslova nabité zdravím (nenajdete v nich žádný lepek, přidaný cukr ani olej). Navíc jsou tak dobré! Takže nejen, že uspokojí všechny vaše chuťové buňky, ale nemusíte se u toho ani bát o svoji postavu. Takže win- win situace! ;-)

 

 0c5840ec-7b43-11ea-afcb-008cfa044124

Řezy ze sladkých brambor a oříšků

Na náplň:

            4 hrnky oloupaných batát nakrájených na kostičky

            ½ hrnku rostlinného mléka

            ½ hrnku javorového sirupu

            3 lžíce škrobu (doporučujeme arrowroot)

            1 lžíce dýňového koření

            1 lžička vanilkového extraktu

            Špetka soli

Na korpus:

            1 hrnek lískových ořechů

            1 hrnek ovesných vloček

            ¾ lžičky soli

            2 lžíce rozdrcených lněných semínek

 

Napaříme si nakrájenou dýni (zhruba 15 minut). Mezitím smícháme 2 lžíce lněných semínek s 5 lžícemi vody a necháme někde stranou zhoustnout. Málokoho by to napadlo, ale právě tato možnost slouží jako dostupná alternativa vajíček pro vegany. V mixéru rozmixujeme ořechy, vločky a sůl. Přidáme lněné ,,vejce‘‘ a znovu mixujeme, dokud nevznikne lepkavější hmota, kterou vložíme do vymazané formy. V mixéru tentokrát smícháme dýni se zbytkem ingrediencí a pomocí špachtle naneseme na ovesno - ořechový základ. Pečeme zhruba 35 minut na 150°C, necháme vychladnout, nakrájíme a můžeme podávat! Dobrou chuť! :-)

 

Jaké je vaše oblíbená zdravá svačina? Dejte nám vědět na našem facebookovém nebo instagramovém profilu, budeme se moc těšit! :-)