Zdravé mlsání: nepečené proteinové jednohubky

Akorát jste se vrátili ze školy nebo práce a pomalu, ale jistě vás začíná chytat chuť na něco dobrého a hlavně sladkého? Nojo, jenže kde má člověk brát energii na pečení v takovou chvíli, když nechce šáhnout po čokoládě? Nebojte, máme pro vás řešení! Nepečené proteinové kuličky jsou ideální variantou, jak zahnat chutě na sladké a ještě si navíc dopřát zdravou sváču plnou bílkovin. Stačí pár minut, minimum ingrediencí a lahodná odměna je na světě!  

 

16c2b0f8-5d6b-11ea-b6a5-a0369f10330e (2)

Vanilkové proteinové kuličky

¼ hrnku namletých lískových ořechů

2/3 hrnku mandlové mouky

½ hrnku ořechového másla

¼ hrnku vanilkového proteinu

¼ hrnku javorového sirupu nebo medu

 

Smíchejte všechny ingredience dohromady, přičemž javorový sirup dejte na konec. Dobře promíchejte a vytvarujte zhruba 20 kuliček. Pokud máte rádi sladké, tak můžete rozpustit čokoládu a polít jí kuličky. Chcete-li zachovat čerstvost, tak můžete tyto proteinové jednohubky zamrazit nebo je jednoduše nechat v ledničce.

 

Tip: Využijte své kreativity a ozdobte si kuličky podle svého – můžete je například obalit v kokosu, skořici nebo třeba přidat oříšky.

 

Už jste někdy proteinové kuličky vyzkoušeli? Jaká je vaše nejoblíbenější varianta? Podělte se s námi na našem instagramovém nebo facebookovém profilu, budeme se moc těšit! :-)