Zdravé mlsání: indický puding Kheer z rýže

Už jste někdy slyšeli o indické lahůdce kheer? Jedná se o puding vyrobený vařením rýže, bulguru a nebo třeba i tapioky s mlékem a cukrem. Vše je perfektně dochuceno rozinkami, šafránem, kardamomem a ořechy jako například mandle nebo kešu. A kdy je ten nejlepší čas na to si ho vychutnat? Obvykle se podává po jídle jako dezert, ale za nás se perfektně hodí i jako snídaně nebo teplá večeře před spaním.

 

Velkou výhodou kheeru je jeho variabilita. V naší verzi jsme použili rýži s brusnicemi a rozmarýnem plnou vitamínů a vlákniny a cukr vyměnili za javorový sirup. Jste vegan nebo máte jednoho doma? Stačí jen vyměnit klasické mléko za rostlinné (doporučujeme kokosové, chuťově skvěle doplní tento pokrm) a máte vyhráno! :-)

 

182429da-952a-11ea-afcd-008cfa04491c

Indický puding Kheer z rýže

1 hrnek rýže s brusnicemi a rozmarýnem

2 hrnky mléka (rostlinného/živočišného)

1 hrnek vody

½ lžičky kardamomu

Špetka šafránu

Hvězdička anýzu

Javorový sirup dle chuti

 

Smícháme všechny ingredience v hrnci, přivedeme k varu, přikryjeme pánví a dusíme zhruba 20 minut. V případě potřeby můžeme přidat více javorového sirupu. Výsledný puding ozdobíme mandlemi a můžeme podávat! :-)

 

Máte raději sladké nebo slané snídaně? Napište nám na našem instagramovém nebo facebookovém profilu, budeme se moc těšit. Hezký den přeje tým Rychlého vaření.