Zdravá mikulášská nadílka

Přijde k vám dneska Mikuláš, čert a anděl, aby dětem přinesl nadílku? Ta většinou vypadá následovně: velké množství čokoládových figurek, medových perníků, sušenek a dalších sladkých lákadel, že? Mnohdy si ani neuvědomuje, že jsou plné nezdravých barviv, tuků, cukrů a dalších přidaných látek. Jak to udělat, abyste neochudili své ratolesti o odměnu, která k tomuto svátku neodmyslitelně patří? 

 

Jednoduše zkuste ozdravit mikulášskou punčochu nějakým malým dárkem a zdravými pamlsky, které jim neuškodí. Vyhýbejte se hlavně těm, které ve svém složení obsahují ztužené tuky. Začněte čerstvým ovocem (pomeranče, mandarinky, jablka…), ořechy a sušeným ovocem. Nemusíte se vyhýbat ani sladkostem – nejlepší volbou je si je připravit rovnou doma, takže přesně víte, co v nich je. Co takhle zkusit zdravé ovesné sušenky? Mlsat je pak můžete společně s dětmi celé Vánoce!

 

4a059b80-1764-11ea-bafe-008cfa044124

 

Ingredience:

200 g ovesných vloček

2 vejce

100 g másla

1 lžíce kakaa

100 g třtinového cukru

100 g lískových ořechů

 

Postup:

Nameleme ovesné vločky spolu s ořechy. Cukr, máslo a žloutky třeme do pěny a přidáme ovesné vločky s ořechy a kakaem. Nakonec vmícháme tuhý sníh z bílků. Lžičkou tvarujeme malé hromádky na pečícím papíru vyložený plech a pečeme na 150°C po dobu zhruba 10 minut. 

 

Za tuto snahu vás čert do pekla určitě neodnese! Napište nám na našem instagramovém nebo facebookovém profilu, co letos dáte svým dětem do punčošky vy. Hezkého Mikuláše přeje tým Rychlého vaření. ☺