Zapečená borůvková kaše

Ovesná kaše, lívance, jogurt s granolou… taky přidáváte ovesné vločky skoro do všeho? Není divu, tenhle skvělý zdroj vlákniny dokáže vykouzlit bezkonkurenční chuť vašim snídaním a navíc dodat energie nejen "na celé dopoledne" ;-). Ovesná kaše s ovocem je stará dobrá klasika, která nikdy nezklame. Ale přeci jen by vás lákalo vyzkoušet něco nového? V tom případě je pro vás její sesterská pečená varianta jako dělaná.

 

Je křupavá, výživná a navíc v podstatě bezpracná, takže neriskujete připálení při jejím rozespalém míchání v rendlíku. Prostě skvělý způsob, jak začít chladný únorový den! Pokud vás člověk přeci jen na snídaně moc neužije, pak poslouží i jako zdravý dezert nebo svačina. My ji nejraději kombinujeme s borůvkovou zavařeninou, takže finální výsledek chutná jako koláč. Rozhodně doporučujeme! :-) Všechny ingredience jsou navíc veganské, takže potěšíte jakéhokoli člena rodiny.

 

29ecac80-522e-11ea-a817-008cfa043684 (2)

Zapečená borůvková ovesná kaše

Borůvková zavařenina slazená rozinkami

1 banán

100 g ovesných vloček

200 ml rostlinného mléka

½ lžičky skořice

 

Předehřejeme troubu na 180°C. Rozmačkáme banán v misce a přidáme vločky, mléko a skořici. Vše přeneseme do pekáče a lehce vmícháme zhruba 2 lžičky borůvkové zavařeniny (můžete přidat nebo ubrat podle vlastních preferencí). Pečeme v troubě cca 20 minut, dokud kaše nezezlátne. Podávejte s čerstvým ovocem nebo například s kokosovou šlehačkou. Dobrou chuť! :-)

 

Už jste někdy vyzkoušeli zapečenou ovesnou kaši? Napište nám na našem instagramovém nebo facebookovém profilu, co nejraději snídáte. Budeme se moc těšit! :-)