Zahřejte se a provoňte si sychravý listopad

Zamrzá vám úsměv na rtech už při pohledu na aktuální podobu teploměru? Zalézá vám zima pod kabát a vůbec se vám do té zimy vlastně ani nechce? Máme pro vás řešení, jak si chladné večery doma užít! Představte si, jak sedíte na gauči zachumlaní v dece, zatímco vám dělá společnost vaše oblíbená kniha. K dokonalosti chybí už jen jedna věc: šálek horkého jablečného moštu, který provoní místnost hřebíčkem a skořicí. 

 

Jak si jeden takový připravit doma? Recept se obvykle skládá z jablek, vody, koření a pro zlepšení podzimní deprese můžete přidat i kapku kvalitního alkoholu. Často jsou tyto nápoje ale doslazovány spoustou bílého cukru, čehož jsme se chtěli vyvarovat. Proto jsme pro vás připravili zdravou a velice rychlou formu jablečného moštu. Ten obsahuje pouze jablečnou šťávu, pomerančovou kůru a aromatické koření. Pojďme se do toho pustit! 

 

3ffd29d0-01fe-11ea-bae2-a0369f103266

 

Jednoduchý jablečný mošt

3 skořice celé

½ lžičky hřebíčku

¼ lžičky muškátového oříšku

2 šálky jablečné šťávy (odkaz na produkt)

2 šálky vody

½ lžíce pomerančové kůry

 

Postup:

Začneme tím, že si na mírném plamenu orestujeme hřebíček se skořicí zhruba 4-5 minut, dokud nezačnou vonět. Poté přidáme muškátový oříšek, jablečnou šťávu s vodou a nastrouhanou pomerančovou kůru. Přivedeme k varu. Poté stáhneme plamen na minimum a necháme vařit dalších 15-20 minut (záleží na tom, jak moc silný mošt máte rádi). Poté přes síto vše rozlijeme do hrníčků a necháme mírně vychladnout. Můžete servírovat s kouskem pomeranče, jablka a celé skořice. 

 

Máte nějaký svůj osvědčený recept, jak se zahřát při mrazivém počasí? Pochlubte se nám na našem Instagramovém nebo Facebookovém profilu, budeme se moc těšit!