Večeře pod 15 minut: Kuře Amandine s rýží

Svátky jsou už za námi a nám nezbývá nic jiného, než zajet zpátky do každodenní rutiny. Zkouškové období, snové deadliny v práci a další povinnosti se pomalu kupí a vám jde z toho všeho hlava kolem. Navíc ještě zapracovat na těch předsevzetích, co jste si pro letošní rok určili, že? Je samozřejmé, že poslední věc, kterou byste chtěli trávit spoustu času, je zdlouhavé vaření. Jak toho ale docílit? Stačí čtvrt hodiny a pár ingrediencí = to je vše, co potřebujete pro výbornou večeři. Že to zní až moc hezky a určitě to bude jenom nějaký salát? Nebojte, během takové chvilky se dají vykouzlit hotové zázraky – příkladem je kuře Amandine s rozmarýnovou rýží.

 

4e191e1a-369d-11ea-8113-a0369f103266

 

Ingredience

Rýže s brusnicemi a rozmarýnem

Kuřecí prsa/stehna

Sůl a pepř

3 stroužky česneku

4 lžíce olivového oleje

4 lžíce másla

¼ hrnku mandlí

Hrst petrželky

Šťáva z citronu

 

Rýži zalijeme 400 ml vody a přivedeme k varu. Za stálého míchání vaříme 5 minut, dokud se nevypaří veškerá voda. Poté odstavíme, přiklopíme poklicí a necháme ještě 3 minuty dojít. Kuřecí prsa si naklepeme a z obou stran je osolíme a opepříme. Česnek rozdrtíme a smícháme ho s olejem (je zde jen pro chuť – nebojte, nebudete ho jíst :-)). Přidáme kuře a smažíme každou stranu dozlatova 3-4 minuty. Čas se může lišit v závislosti na tom, jak silné plátky jsou. Orestované maso dáme na stranu, omyjeme pánvičku a poté na ni znovu přidáme máslo a mandle. Mícháme tak dlouho, dokud nezhnědnou. Přidáme hrst najemno nasekané petrželky a šťávy z citronu – výslednou máslovou směsí zalijeme kuře a servírujeme s rýží. Dobrou chuť! :-)

 

Jaký je váš go-to recept, po kterém vždy rádi sáhnete? Dejte nám vědět do komentářů na našem instagramovém nebo facebookovém profilu, budeme se moc těšit! :-)