Valentýnský tip 1: zamilovaná snídaně

Města se pomalu, ale jistě zahalují do zamilované červené a to znamená jen jedno – Valentýn je za dveřmi. Ať už ho slavíte se vším všudy nebo jde svátek zamilovaných mimo vás, něco dobrého a romantického na zub přijde vždycky vhod. Protože kdo by si s chutí nedal s láskou naservírované jídlo?

 

Navíc jak se říká – láska prochází žaludkem. :-) Ale proč čekat až na večer, když můžete odstartovat den snídaní do postele? Obzvlášť, když je ozvláštněna romantickými tvary, jako jsou třeba srdíčka z pečiva s libečkovým pestem a doplněné čerstvými cherry rajčátky. Jsme si jisti, že taková kombinace potěší každého a zaručí vám skvělý start dne.

 

b0978d88-47f5-11ea-9eae-008cfa044124

 

Valentýnská zapečená srdíčka

Toustový chléb

Libečkové pesto se sušenými rajčaty

Cherry rajčátka

Plátky sýra dle vlastní chuti

Párátka

 

Z toustového či celozrnného chlebu vykrojte větší srdce a položíme na pečícím papírem vyložený plech. Namažeme na ně pesto, položíme plátek sýra a pečeme na 150°C zhruba 5-10 minut, dokud se sýr nerozpustí. Poté servírujeme s cherry rajčátky, které šikmým řezem rozdělíme na dvě části (větší a menší polovinu). Větší části pak přiložte k sobě tak, aby vytvořily tvar srdíčka a spojíme párátkem.

 

Jak budete slavit Valentýn vy? Berete ho jako speciální nebo pouze jako běžný den? Dejte nám vědět do komentářů na našem instagramovém nebo facebookovém profilu, budeme se moc těšit. Krásný blížící se den zamilovaných přeje Tým Rychlého vaření. :-)