Užijte si přítomnosti při "hygge" večeři

Svátky jsou už skoro měsíc pryč, ale bylo to hezké, že? Tak si to zopakujme. Dle našeho motta "Vaříme rychle, žijeme pomalu" se tentokrát naladíme na dánský životní styl zvaný hygge. Je o vytváření pohody, celkovém zpomalení a hledání potěšení v každodenních chvílích. Právě chladná sezona je pomyslné vyvrcholení hygge sezony. Dlouhé hovory u krbu, společné večeře, popíjení horkých nápojů, zdobení místností svíčkami a světýlky… to všechno jsou jeho základní prvky. Co si v takovém stylu zařídit večeři, na které si společně pochutnáte s vašimi milovanými?

 

Nesnažte se, aby to bylo naprosto perfektní. Nedokonalost a známky opotřebení naopak přidávají na útulnosti. Mimo jiné nikdo nechodí na návštěvy, aby zkontroloval stav domova, ale aby si užil kvalitní čas s přáteli.

 

7e3274d4-3918-11ea-adfd-a0369f35efbe 

1. Deky, přikrývky, polštáře – přidejte je na každou židli, případně pohovku. Jedná se o zaručený způsob, jak okamžitě zajistit, aby byl váš prostor teplejší.

 

2. Pro zútulnění přidejte nad stůl malá světýlka, zapalte spoustu svíček anebo přisuňte velkou stojací lampu.

 

3. Na podlaze můžete vytvořit koutek z dek a polštářů, kde si s vašimi blízkými můžete zahrát třeba společenské hry, vypít horkou čokoládu nebo dát nějakou svačinu.

 

4. Doprostřed stolu umístěte květinu a pár skleniček, do nichž můžete umístit čajové svíčky. Celkové uspořádání ale nechte spíše jednoduché – příbory, ubrousek a talíř pro každého hosta je vše, co potřebujete. Pokud přeci jen nedokážete odolat, můžete kolem každého ubrousku uvázat větvičku rozmarýnu.

 

5. Skvělý způsob, jak servírovat jídlo, je umístění mís a talířů doprostřed stolu. Každý si pak může nabrat porce dle svého výběru a navíc to navozuje uvolněnější atmosféru. Pokud vám jde ale hlava kolem ze všech těch příprav celé večeře, můžete se držet jen jednoho jídla (je mnohem méně zastrašující než příprava a podávání 3 chodů).

 

Ať už se pustíte do všech bodů anebo vyberete pouze jeden, nezapomeňte na to nejdůležitější. Zpomalte a skutečně si vychutnejte společnosti druhých. Napište nám na našem instagramovém nebo facebookovém profilu, jak si večeři ve stylu hygge představujete vy, budeme se moc těšit. :)