Týdenní jídelníček hladového studenta

Pomyšlení na to, že už se nemůžeme spoléhat na oběd od maminky, může být pro některé studenty skličující. A kdo by chtěl pořád obědvat v menze? (brrr). Studenti, nezoufejte, vaření může být ve finále skvěl odreagování od studentských povinností! Chápeme, že skloubit to všechno se školním rozvrhem, brigádou a nějakým společenským životem je už trošku oříšek, ale jakmile se do toho jednou dostanete, o to příjemnější (a levnější) to bude. Jak tedy bez hladu přežít celý školní týden?

 

Máme pro vás 5 tipů od studentských kuchtíků "skoroprofesionálů", které udělají z vašeho zimního semestru kulinářskou jízdu!

 

1. Používejte základní suroviny

Čím více vaříte, tím více si začnete všímat, že spoustu receptů vlastně využívá stejné základní ingredience. Je proto dobrý nápad udělat zásoby či nakupovat větší balení, protože bude mnohem jednodušší dát dohromady jídla ze surovin již zabydlených ve vaší spíži. Na seznam rozhodně patří těstoviny (třeba i bulgur a kuskus), rýže, olej, sůl a samozřejmě zelenina či brambory!

 

2. Hrajte si s kořením

Věřte nám, že trochu koření dokáže proměnit i ty nejnudnější pokrmy v kulinářské Lamborghini. Sůl a pepř patří mezi základy, ale dejte šanci i novým chutím. Co třeba oregano a bazalka přidaná do jednoduchých italských těstovin s rajčatovou omáčkou? Nebo dotek chilli smíchaného s fazolemi? Budete milovat!

6d75d0b6-06b2-11ea-86ed-a0369f103266

3. Mikrovlnná trouba je kámoš!

Mikrovlnky mají špatnou reputaci. Je pravda, že je nemůžeme srovnávat s váženějšími sousedy v kuchyni, pokud jde o výrobu kvalitních potravin. Ale pokud víte, co děláte, tak se může stát vaším spojencem při přípravě skvělého jídla (a navíc na to nebude potřeba spousta nádobí). ☺ Věděli jste třeba, že můžete zapéct těstoviny v mikrovlnce? Stačí 5 minut, přidat svou oblíbenou náplň (zelenina, sýr, omáčka atp.) a hotové jídlo je na světě. 

 

4. Eintopf neboli jídla z jednoho hrnce

Jsme skalními fanoušky přípravy jídel jen v jednom hrnci a vy budete také. Je to velice jednoduché, levné a pokrm můžete navíc rozdělit na více porcí, takže máte na další dny vystaráno. Na to jsme brali zřetel při přípravě našeho Studentského balíčku (odkaz), kde najdete kompletní suroviny pro přípravu jídel hotových za pár minut a pak stačí třeba jen měnit přílohy! 

5. Plánovat, plánovat, plánovat!

Jednoduchý "jízdní řád" pro vaše dobroty vám ušetří spoustu času a také to je mnohem lepší pro vaše zdraví. Všichni víme, jak snadné je sáhnout po fast foodu, když se unavení vracíme ze školy. Ujistěte se, že máte na týden dopředu všeho dost a v supermarketu či večerce kupujte jen to, co opravdu potřebujete. 

 

Máte nějaký svůj zaručený kuchařský tip, který by v životě studenta rozhodně neměl chybět? Pochlubte se nám na našem facebookovém nebo instagramovém profilu.