Teplá snídaně pro tato chladná rána!

Budík zvoní, venku je ještě tma a vy s těžkým srdcem počítáte poslední minuty, kdy můžete ještě zachumlaní zůstat pod peřinou. V tomhle ročním období je obzvlášť těžké vylézt z vyhřáté postele a představa zdlouhavé přípravy snídaně vás jistě také moc nemotivuje. Máme pro vás ale řešení, jak si toto ranní utrpení ulehčit – zahřejte se chytře připravenou vyváženou snídaní, která vám zabere jen pár minut.

 

Velký hrnek kávy a teplá sladká meruňková kaše se zavařeninou, která vám dodá potřebnou energii, je skvělý způsob, jak začít váš den. Navíc je plná vitamínů a vlákniny, takže zažene hlad na celé dopoledne. Pokud jsme vás ještě nepřesvědčili, tak můžete skočit zpátky do postele a snídani si v ní vychutnat. ☺

 

a97957f8-1fef-11ea-bbc4-008cfa044124

 

Snídaňová meruňková kaše se zavařeninou

Ingredience:

Meruňková kaše s jáhlami (odkaz)

Jahodová zavařenina s vanilkou z našeho vánočního balíčku

Lískové ořechy (odkaz)

Čerstvé ovoce na ozdobení

 

Postup:

Obsah sáčku s kaší vysypejte do 300 ml vroucí vody a za stálého míchání vařte zhruba 1 minutu. Stáhneme na mírný plamen a přimíchejte jahodovou zavařeninu. Rozdělte do misek a ozdobte lískovými ořechy a čerstvým nebo sušeným ovocem. K oslazení můžete použít med nebo javorový sirup. 

 

Tip navíc: Skvělou volbou jsou na plátky nakrájená jablka a jako porci extra energie přidat lžičku arašídového másla.

 

Jaký je váš neoblíbenější recept na to, jak se v tomto chladném počasí zahřát? Napište nám na našem facebookovém nebo instagramovém profilu, budeme se moc těšit na všechny vaše tipy. Krásné prožití svátků přeje tým Rychlého vaření.