Svátek svatého Valentýna – svátek zamilovaných Čechů?

Co si budeme povídat – v České republice je svátek sv. Valentýna jako oslava lásky a zamilovaných buď milován, nebo nenáviděn. Je rovněž brán jako komerční svátek původem z Ameriky.

Jeho kořeny ale sahají do dob starověkého Říma, ovšem průběh tohoto pohanského svátku byl odlišný od toho, jak jej známe dnes. Svatý Valentýn je s tímto svátkem spojen později. Legenda praví, že římský císař Klaudius II. zakázal svým vojákům, aby se ženili. Prý z toho důvodu, aby neodmítali účastnit se bitev, protože by se o jejich rodiny neměl kdo postarat. Valentin byl římským biskupem, který tomuto zákazu vzdoroval a tajně vojáky se svými milými oddával. Proto byl 14. února (kolem roku 270) popraven a připomínka jeho mučednické smrti splynula se starověkým svátkem lásky, který byl oslavován ve stejnou dobu.

My Češi si stejně 1. máj jako lásky čas vzít nenecháme, ale malá pozornost pro milované se hodí vždy. Z naší nabídky si můžete vybrat balíčky pro zamilované, které obsahují nejen naše produkty, ale také ručně vyráběná mýdla z přírodních ingrediencí ve tvaru srdíček.

 

 

Slevu 15 % na další nákupy získáte, pokud se registrujete na našem e-shopu: https://www.rychlevareni.cz/registrace/

Zpět do obchodu