Svačte podle typu tréninku, který máte za sebou

Dali jste si letos za cíl zapracovat na své fyzičce? Věděli jste ale, že byste měli svému tréninku přizpůsobit i jídelníček? Dobře zvolená svačina po posilovně vám totiž pomůže dosáhnout vašeho vysněného čísla na váze mnohem rychleji a zaručí vám ten nejlepší výkon. Dali jsme proto pro vás dohromady oblíbené cvičení a tipy na vhodné recepty.

 

Kardio (běh, cyklistika…)

Klíčem je doplňování sacharidů a dostatečná hydratace. Ideální svačinu by tak mohla představovat hrst ořechů (odkaz) a banán, který obsahuje spoustu minerálů. Můžete zkusit třeba také 1-2 plátky celozrnného chlebu namazaného lučinou a k němu si nakrájet pár cherry rajčátek.

 

00941fdc-2e05-11ea-aafc-a0369f103266

 

Pilates

Pokud je vaším cílem hubnutí, pak je jídlo bohaté na živiny a proteiny vhodné zkonzumovat do hodiny od vašeho tréninku (účinněji se tak tráví). Připravte si dvě vařená vejce s vícezrnným toastem nebo zeleninovou omeletu.

 

Jóga

Vaše svačina by měla doplnit zásoby energie a postarat se tak o vaše unavené svaly. S tím vám pomůže hlavně protein, zelenina nebo ovoce. Bílý řecký jogurt s müsli obsahující ořechy a ovoce je perfektní volbou.

 

Silový trénink

Pokud jste si předsevzali nabrat svaly, pak je pro vás důležitá strava plná bílkovin. Smoothie je skvělá a snadná možnost, když pospícháte. Stačí jen rozmixovat banán, proteinový prášek dle své chuti, kakao a mléko. To vám poskytne sacharidy, bílkoviny, tuky a důležité minerály jako draslík a hořčík.

 

Vysoce intenzivní intervalové tréninky (crossfit…)

Po takovém tréninku se doporučuje zvolit ovesnou kaši připravenu přes noc (jednoduše smíchejte ovesné vločky, chia semínka, ovoce a mléko dle svého výběru). Ovesné vločky můžete zaměnit i za lahodné jáhly.

 

Přizpůsobujete svému tréninku i jídelníček? Pochlubte se svými oblíbenými recepty na našem instagramovém a facebookovém profilu, budeme se moc těšit. :-)