Studentské jídlo chutně, zdravě, levně a hlavně rychle

 

Vaření bez krájení, bez přípravy, bez nutného čekání. Vaření, které osvobozuje.

Ve dnech plných nových přátel a poznatků člověka ani nenapadne řešit něco jako jídlo. Často to může být i přehršel povinností, co způsobí, že si najednou v chodbičce plné prázdných lahví uvědomíte, že jste už 4 dny pořádně nejedli. Jak z toho ven?

Vaření na koleji

Situaci, kdy se vám, zasteskne po domácích obědech od maminky, poznáte podle toho, že se vám nechce ani do nejbližšího nákupního střediska pro to nejzákladnější, ale tuze vám kručí v břiše. Často za to budou moci různé události, které předem jen málokdy naplánujete. Například:

  • Bude dlouho pršet,

  • bude neplánovaně moc zkoušek,

  • po včerejšku zaznamenáte neskutečnou kocovinu,

  • po včerejšku nezaznamenáte žádné peníze,

  • udeří nemoc,

  • zprotiví se vám dotované školní bagety,

  • někdo vám řekne, že dotované školní bagety nejsou zdravé,

  • zpozorujete špíček kolem svého pásku a začnete (kdoví proč) vinit burgery.

V dnešní době to jde moderně

Přitom to jde jinak. Můžete si zajistit pohodlí, sytost i klid a ušetřit přitom na Fairtrade kávu. A pozor – ani k tomu nemusíte stahovat žádnou apku. Na koleji se prostě hodí mít poschovávané zásoby, které většinou stačí zalít vroucí vodou nebo jen krátce povařit. Kam byste měli tyto zásoby „zašít“, je záležitost sporná a korelující s tím, jak dobře znáte své spolubydlící. Náš tip: Testujte je! Jako test může posloužit třeba tato výborná sladká kaše odkaz. Nechte ji všem na očích a… uvidíte.

Zalít vodou a hotovo? To je nějaká polévka z pytlíku?

Chyba lávky. Čekali jste instantní jídla nebo konzervovaný guláš? Jsme trochu jinde. I slečny sportovkyně oceňují skvělé složení našich dobrot. Navíc… U nás se jídlo doopravdy vaří.

Zdravé dávno neznamená drahé

Jíst zdravě neznamená držet dietu, hladovět nebo za oběd utratit majlant. Znamená to jíst vyváženě, pravidelně a bohatě. Podobné zázraky dokáží například všemocné luštěniny. Třeba taková čočka. Ano, přímo nadpozemská služba schovaná v tak nenápadné surovině. Že se vám nechce čočku namáčet a dlouho vařit? Kořenit? Vždyť nemusíte. Máme ji předvařenou a kompletně připravenou.

TIP: Skvělé jsou také ořechy a oleje, které vydrží dlouho a překypují kvalitními tuky. A ty jsou dobré na paměť. Vzpomínáte?

Studentské jídlo jako malý plán

Všichni víme, že studia nejsou jenom zábava a flámy. Někdy jde pořádně do tuhého. Být bez jídla ve stresujících dnech je to, co vám může doopravdy ublížit. Nechte chvíli stranou vše, co po vás celý svět chce. Dopřejte si pár chvil a dobrého jídla, které s našimi pytlíčky připravíte svižně. Připravujte rychle, jezte pomalu.

S námi získáte hodnotné snídaňové kaše i super obědy a večeře:

1. Meruňková kaše s jáhlami
2. Rýže na mexický způsob
3. Čočka na kyselo

TIP: Vytvořte si praktický balíček, který vydrží měsíce, vám na míru.

Vzkaz pro maminku

Nebojte se, vaše ratolest neskončí na ulici, nebo ještě hůře, v mekáči. Naše šikovné balíčky s kašemi, kuskusem, bulgury, rýží nebo vřeteny jsou praktické a chutné natolik, že si je každý velmi rychle oblíbí. Váš pilný student si možná postěžuje, že pro rychlost přípravy nemůže ani pořádně prokrastinovat u sporáku, nicméně pro váš klid jsou naše pokrmy naprostý ideál. Na občasné bábovky a řízky přibalené na cestu ovšem radíme nezapomínat. :-)