Studenti, nebojte se vařit na koleji! Za pár minut vykouzlíte zázraky

 

Prázdniny se chýlí ke konci a studenti se chystají zasednout zpátky do školních lavic. Pokud máte čerstvě po maturitě a vyrážíte na vysokou, čeká vás navíc velký krok do neznáma. Tím spíš, jestli jste si v rámci boje za nezávislost vybrali univerzitu co nejdál od rodného města.

Nejdřív se to zdálo jako dobrý nápad. Přece se nebudete držet máminy sukně donekonečna, ne? Teď vám ale začínají docházet důsledky. Čím dál od rodičů budete bydlet, tím méně za nimi budete jezdit a tím méně bude i domácího jídla. Safra!

Začínáte v hlavě počítat, kolik kečupu nakoupit do zásoby, až si budete denně dělat ty špagety. Jestli vajíčka kupovat jen po třiceti, nebo vzít při nákupu rovnou dvě plata. Obhlížíte, kolik druhů paštik a konzerv existuje, aby se vám hned nepřejedly. Navíc to asi nebude tak úplně zdravé…

Najíst se a honem do hospody

Jestli vás tohle děsí tolik jako mě, můžete si oddechnout. Vůbec to tak být nemusí. Osamostatnění od rodičů a dvouplotýnkový kolejní vařič neznamená, že do Vánoc umřete hlady, nebo si minimálně odrovnáte žaludek. Stačí pár triků a jednoduchých receptů a během dvaceti minut si skvěle pochutnáte. Po několika pokusech navíc zjistíte, že na vaření vůbec nic není, naučíte se základní úkony a všechno vám půjde ještě rychleji.

Není to tak dávno, co jsem se na koleji poprvé ocitla já, takže to mám ještě v živé paměti. A je mi naprosto jasné, že v prváku je daleko důležitější nechybět na ročníkové akci v místní hospodě než postávat u sporáku a vyvářet svíčkovou.

Pár rad do začátku

  • Hned po nastěhování na kolej vyrazte do obchodu. Nakupte základní koření, jako je sůl, pepř, sušené bylinky. K dochucení jakéhokoli jídla toho většinou víc nepotřebujete.
  • Mějte vždycky po ruce nějakou chutnou a zdravou přílohu, která nezabere moc času na přípravu. Ideální je kuskus, čočka nebo rýže, které máte hotové do 10 minut.
  • Doplňujte zásoby trvanlivých potravin. Budou vám hodit loupaná rajčata, olivový olej nebo tuňák ve vlastní šťávě.
  • Dvakrát týdně se cestou ze školy stavte pro čerstvou zeleninu, sýr a jogurty.
  • Mezi kuchařské náčiní, se kterým si bez problémů vystačíte, patří pánvička, hlubší hrnec, ostrý nůž a vařečka. A pak samozřejmě nějaký talíř a příbor.
  • A hlavně - nemusíte přece vařit každý den. Využívejte menzu, kde máte denně na výběr hned z několika jídel. Jejich kvalita se navíc neustále zlepšuje, takže nemusíte mít strach, že se vám vrátí vzpomínky na porevoluční školní jídelnu.
  • Co si rychle uvařit? Tipy najdete u nás na webu.