Romantická večeře doma

Chybí vám romantické večeře v restauraci s příjemnou atmosférou? Udělejte si "rande" doma!  V dnešním článku jsme se rozhodli řídit Nicolasem Chamfortem, který pronesl, že ,,lásky některých lidí jsou pouhé následky dobrých večeří.‘‘ A my musíme jen souhlasit! Výborné jídlo je vždycky dobrý nápad a každá příležitost k oslavám by se měla řádně využít. Takže zapalte vonné svíčky, připravte květiny, navolte si oblíbenou hudbu a pusťte se do romantické večeře.

 

Jaro je celkově ideální období na zkoušení nových receptů. Dny se prodlužují, vzduch je čistší a zdá se, že všichni mají hned lepší náladu. Z čerstvé zeleniny a ovoce můžete připravit nespočet zdravých pokrmů, kterými nahradíte nezdravé potraviny. Jako tip na večeři jsme si pro vás připravili lehký kuskusový salát s humusem, který je nabitý bílkovinou, vlákninou a mnoho dalšími živinami! Prostě skvělý způsob, jak odstartovat jaro a užít si večer! :-)

 

07a4eed0-646c-11ea-af8b-a0369f10330e (1)

Kuskusový salát s humusem

4 větší listy hlávkového salátu

1/5 hrnku humusu

1 hrnek zeleninového kuskusu

1 avokádo nakrájené na plátky

1 mrkev nakrájená na kolečka

2 lžičky dýňových semínek

2 lžičky slunečnicových semínek

Citronová šťáva na zakápnutí

 

Kuskus zalijeme 200 – 220 ml vroucí vody, důkladně promícháme, přiklopíme poklicí a necháme 5 – 10 minut odstát. Misky naplníme salátem a uspořádáme na něj všechny ingredience. Vše zakápneme citronovou šťávou a můžeme podávat!

 

Tip na konec: Salát můžeme ochutit i výborným domácím dresingem, který připravíme tak, že smícháme 4 lžíce olivového oleje, 3 lžíce citronové šťávy, 4 lžičky medu a špetku mořské soli.

 

Jak se těšíte na jaro vy? Chystáte se na nějaký oblíbený detox? Napište nám na našem instagramovém nebo facebookovém profilu, budeme se moc těšit na všechny vaše zprávy! :-)