Ranní rituály pro zaručeně úspěšný den po celý rok

Nový rok = nové já. Zní vám to povědomě? Začátek roku pro nás často znamená předsevzetí lepšího životního stylu. A kde jinde začít než při startu dne? Ať už k dobrému nebo špatnému, volby, které děláme ráno, ovlivňují celý náš den. Jen si vzpomeňte na to, kdy jste naposledy vyrazili bez snídaně do práce, anebo vás rozhodilo hledání klíčů, které nebyly na svém obvyklém místě. Je jednoduché se nechat strhnout negativními událostmi...

                                                             

Takovému scénáři ale můžete předejít zdravými návyky, které vám zaručí zdravější a produktivnější dny. I když je dobré mít velké cíle, po ránu je lepší mít co nejjednodušší rutinu, kterou bude lehké plnit. Chtěli byste znát pět kroků, které vám pomohou investovat do vašeho zdraví, ať už fyzického nebo duševního? Jdeme na to! :)

 

1. Studená sprcha

Co vám probudí lépe než ranní káva? Studená sprcha! Navíc vám dodá energii na celý den.

 

2. Protahování

Vypadá to, že se máme ještě hodně učit od našich kočičích kamarádů, kteří se protahují hned po probuzení. Pomůže nám s lepším držením těla, prokrvení mozku pro lepší koncentraci a flexibilitou. I pouhých 5 minut denně dokážou zázraky.

 

71c77ae0-2d48-11ea-912f-a0369f103266

 

3. Sklenice vody

Vaše tělo je po několikahodinovém spánku velice dehydratované a proto by dalším bodem na vašem seznamu měla být minimálně jedna sklenice vody. Pokud vám samotná voda moc nechutná, můžete ji ozvláštnit vymačkanou šťávou z citronu.

 

4. 10 minut psaní

Psaní je skvělý způsob, jak si utřídit myšlenky. Stačí pouhých deset minut být přítomný v daném okamžiku a soustředit se jen na sebe, než se pustíte do celého dne.

 

5. Výživná snídaně

Jak se říká – snídaně je základ dne. Navíc dát si dobrou snídani se zahrnutím alespoň jednoho kusu ovoce je snadný způsob, jak svému tělu dodat potřebné živiny a antioxidanty. Co takhle zkusit meruňkovou kaši s jáhlami, kterou budete mít hotovou během pár minut?

 

Dali jste si letos nějaké předsevzetí? Napište nám na našem instagramovém nebo facebookovém profilu jaké, budeme se moc těšit. Krásný nastávající rok přeje tým Rychlého vaření