"Prej že rejže" aneb tři pokrmy z rýže, které musíte ochutnat

Basmati, parboiled, arborio, jasmínová... Vsadíme se, že byste jen stěží našli domácnost, kde by ve spíži chyběl alespoň jeden druh rýže. Z téhle univerzální obiloviny lze mrknutím oka připravit hlavní chod či dokonce dezert. Je to prostě perfektní základ pro téměř každé jídlo a dokonce může být hlavní hvězdou vaší kuchyně.

A právs tím vám dnes pomůžeme. Pipravili jsme si pro vás 3 pokrmy, se ktermi zaruenzazáíte. Zanme ale tím nejdleitjím – jak správnpipravit rýži, aby byla krásnnadchaná a sama o sobchutná? Spoustu receptů činí její pípravu velmi jednoduchou, ale kad, koho znáte, ji alespojednou pipálil nebo se mu minimálncelá slepila. Chcete mít jasno v pomru vody a ase vaení jednou provdy? tte dále!

Tak to vezmeme pěkně popořádku...

Ped jakoukoli úpravou vdy zante tím, e rýži nejprve dkladnpropláchnete. Do hrnce nalijte vodu (na kadý šálek rýže pipadá jeden a pl álku vody), pidejte petku soli a pivedeme k varu. Vmíchejte rýži a pikryjte poklicí. Dleit pot je na skutenmírném plamenu vait cca 18 minut a dalích 5 minut dusit na vypnuté plotnce - pedevím duení na závr plno z nás vynechává! Tsnped podáváním rýži zlehka promíchejte vidlikou a voilá! Mkká a nadchaná rýže je hotová. Celproces můžete jetzkrátit s pedvaenou rýží hotovou do 10 minut, kterou najdete na naich webovch stránkách (link).

Základ máme a co dál? Je nevyššas vyrazit do lesa, protoe na nás eká houbová rýže s jarní cibulkou. Obsah sáku smíchejte se 400 ml vody a postupujte podle výše zmínného postupu. Na pánvi rozehejte máslo a orestujte na nm najemno nakrájenou cibulku spolu s erstvmi houbami, které jste si pinesli ze své cesty. A e nerostou? Nezoufejte, protoe v naí houbové rýži je hub tolik, e ujich ani vlastnvíc pidávat nemusíte! Ve pidejte k hotové rýži a posypte teba strouhanm srem. Místo tradiního eidamu zvolte teba goudu nebo gran padano!

Máte chuna nco divoejího? Pak je pro vás rýže na mexický způsob plná pikantních kuecích nudliek s ervenmi fazolemi jako dlaná. Rýži pipravíte stejnjako podle pedchozího receptu. Mezitím na olivovém oleji orestujte na nudliky nakrájené kuecí maso, cibuli, esnek a dle chuti jalapenos pastu. Ve dochute solí a pepem. Poté pidejte na kostiky nakrájené raje a znovu krátce orestujte. Nakonec pimíchejte sterilované fazole
s
ástí nálevu, ktervytvoí chutnou šťávu, a krátce prohejte. Ve smíchejte s rýží a chutnpokrm je na svt!

Na závr by to chtlo sladkou teku. Co trochu zaexperimentovat s rýží s višněmi a skoicí s vanilkovou zakysanou smetanou a erstvm ovocem? Zatímco se vám bude vait rýže, ochute zakysanou smetanu citronovou krou a vanilkovm cukrem. Ve dkladnpromíchejte. Nakrájejte si jablko na kostiky a krátce jej orestujte na nepilnavé pánvi. Poté ho smíchejte s pipravenou višňovou rýží a ozdobtee ochucenou smetanou a pípadndalím erstvm ovocem. Kreativitse meze nekladou! ;-)

Vidíte? Rýže nemusí bt jen nudná píloha k masové smsi, dají se z ní pipravit hotové zázraky. Doufáme, e jsme vás navnadili a nae recepty brzy vyzkouíte. Máte njaksvj oblíben, kterby tu rozhodnneml chybt? Podlte se s námi na naem Instagramu nebo Facebooku, moc rádi vyzkouíme nco nového.