"Prej že rejže" aneb tři pokrmy z rýže, které musíte ochutnat

Basmati, parboiled, arborio, jasmínová... Vsadíme se, že byste jen stěží našli domácnost, kde by ve spíži chyběl alespoň jeden druh rýže. Z téhle univerzální obiloviny lze mrknutím oka připravit hlavní chod či dokonce dezert. Je to prostě perfektní základ pro téměř každé jídlo a dokonce může být hlavní hvězdou vaší kuchyně.

A právs tím vám dnes pomůžeme. Pipravili jsme si pro vás 3 pokrmy, se ktermi zaruenzazáíte. Zanme ale tím nejdleitjím – jak správnpipravit rýži, aby byla krásnnadchaná a sama o sobchutná? Spoustu receptů činí její pípravu velmi jednoduchou, ale kad, koho znáte, ji alespojednou pipálil nebo se mu minimálncelá slepila. Chcete mít jasno v pomru vody a ase vaení jednou provdy? tte dále!

Tak to vezmeme pěkně popořádku...

Ped jakoukoli úpravou vdy zante tím, e rýži nejprve dkladnpropláchnete. Do hrnce nalijte vodu (na kadý šálek rýže pipadá jeden a pl álku vody), pidejte petku soli a pivedeme k varu. Vmíchejte rýži a pikryjte poklicí. Dleit pot je na skutenmírném plamenu vait cca 18 minut a dalích 5 minut dusit na vypnuté plotnce - pedevím duení na závr plno z nás vynechává! Tsnped podáváním rýži zlehka promíchejte vidlikou a voilá! Mkká a nadchaná rýže je hotová. Celproces můžete jetzkrátit s pedvaenou rýží hotovou do 10 minut, kterou najdete na naich webovch stránkách (link).

Základ máme a co dál? Je nevyššas vyrazit do lesa, protoe na nás eká houbová rýže s jarní cibulkou. Obsah sáku smíchejte se 400 ml vody a postupujte podle výše zmínného postupu. Na pánvi rozehejte máslo a orestujte na nm najemno nakrájenou cibulku spolu s erstvmi houbami, které jste si pinesli ze své cesty. A e nerostou? Nezoufejte, protoe v naí houbové rýži je hub tolik, e ujich ani vlastnvíc pidávat nemusíte! Ve pidejte k hotové rýži a posypte teba strouhanm srem. Místo tradiního eidamu zvolte teba goudu nebo gran padano!

Máte chuna nco divoejího? Pak je pro vás rýže na mexický způsob plná pikantních kuecích nudliek s ervenmi fazolemi jako dlaná. Rýži pipravíte stejnjako podle pedchozího receptu. Mezitím na olivovém oleji orestujte na nudliky nakrájené kuecí maso, cibuli, esnek a dle chuti jalapenos pastu. Ve dochute solí a pepem. Poté pidejte na kostiky nakrájené raje a znovu krátce orestujte. Nakonec pimíchejte sterilované fazole
s
ástí nálevu, ktervytvoí chutnou šťávu, a krátce prohejte. Ve smíchejte s rýží a chutnpokrm je na svt!

Na závr by to chtlo sladkou teku. Co trochu zaexperimentovat s rýží s višněmi a skoicí s vanilkovou zakysanou smetanou a erstvm ovocem? Zatímco se vám bude vait rýže, ochute zakysanou smetanu citronovou krou a vanilkovm cukrem. Ve dkladnpromíchejte. Nakrájejte si jablko na kostiky a krátce jej orestujte na nepilnavé pánvi. Poté ho smíchejte s pipravenou višňovou rýží a ozdobtee ochucenou smetanou a pípadndalím erstvm ovocem. Kreativitse meze nekladou! ;-)

Vidíte? Rýže nemusí bt jen nudná píloha k masové smsi, dají se z ní pipravit hotové zázraky. Doufáme, e jsme vás navnadili a nae recepty brzy vyzkouíte. Máte njaksvj oblíben, kterby tu rozhodnneml chybt? Podlte se s námi na naem Instagramu nebo Facebooku, moc rádi vyzkouíme nco nového.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení