Oslaďte si Vánoce staročeskou pochoutkou “muzika”

Vánoce jsou za dveřmi a přípravy na svátky už jsou vlastně skoro hotové. Co letos ale zkusit obnovit staré tradice, které už skoro došly k zapomnění? Jedním z nich je sladký dezert zvaný Muzika, který se obvykle servíroval na konci vánočního menu spolu s vánočkou. Je to v podstatě dost záhadný pokrm, protože nikdo dodnes neví, jestli se jedná o kompot, nápoj, přílohu nebo samostatný pokrm.

 

Každopádně všechny recepty na muziku mají společné to, že se dohromady smíchá sušené ovoce, ořechy a koření. Jestli vám tato kombinace zní slibně, pak si určitě tuhle pochutinu zamilujete. Jednalo se o poslední krok z původní štědrovečerní večeře. Ta se skládala z 9 pokrmů – začínalo se chlebem a pokračovalo polévkou, houbovým kubou, jáhlovou kaší, topinkami s česnekem, muzikou, ovocem a punčem s vánočkou nebo závinem.

 

921d9fe0-1fec-11ea-9668-008cfa043684 

 

Na 4 porce budete potřebovat:

300 g sušených švestek (naleznete je v našem vánočním balíčku)

Hřebíček

2 lžíce cukru

Lískové ořechy a mandle

Hrst rozinek či datlí

Svitek skořice

Rum podle chuti

Badyán

1 citron

 

Smíchejte švestky spolu s ořechy, zalijte vodou a nechte přes noc nabobtnat. Druhý den přidejte koření a uveďte do varu. Vaříme zhruba 10 minut do změknutí. Poté vyndejte koření a dochuťte citronovou šťávou a kůrou, cukrem a rumem podle chuti.

 

Tak schválně – dodržujete pořád oněch devět jídel? Nebo to vynahrazujete devíti druhy cukroví? Napište nám na našem instagramovém nebo facebookovém profilu, budeme se moc těšit.