Objevte kouzelnou chuť bulguru

Objevte kouzelnou chuť bulguru

 

Bulgur je vysoce výživnou, lehce stravitelnou surovinou, která je vhodná k přípravě slaných i sladkých jídel. Vzhled bulguru je sice velmi podobný kuskusu, ale nenechte se zmást! Příprava, ale i chuť bulguru se velmi liší. Naše jídelníčky bulgur obohatil teprve nedávno, ale na Blízkém východě má tato potravina již dlouhou tradici. Co je vlastně bulgur? Jsou to lámaná pšeničná zrna různých velikostí a vzhledem k tomu, že se jedná o minimálně zpracované obilí může se bulgur pyšnit velkým množstvím zdraví prospěšných látek oproti jiným obilovinám. Mějte však na paměti, že tato potravina obsahuje lepek! Obvykle je k dostání ve třech různých stupních tvrdosti. Čím větší zrnka bulguru, tím déle je nutné ho vařit. Bulgur můžete upravovat na více způsobů. Pokud chcete, aby v bulguru zůstalo při přípravě co nejvíce vitamínů a živin je nejlepším způsobem zalití bulguru studenou vodou. Bulgur necháte přibližně hodinu bobtnat, dokud nejsou zrnka bulguru dostatečně měkká. Pokud zalijete bulgur horkou vodou zkrátíte jeho přípravu tak o 30 minut. V případě potřeby rychlého zpracování lze bulgur vařit přibližně 15 minut ve vodě. To, jakou přípravu bulguru zvolíte je čistě na vašem uvážení. Ať zvolíte jakoukoliv variantu přípravy, vždy bude bulgur potravinou, která obohatí jídelníček nejen váš, ale třeba i vašich dětí. Pro děti je bulgur dokonalou zdraví prospěšnou potravinou, která má jen velmi málo konkurence.

Zrnka bulguru jsou plná vlákniny, vitamínů, hořčíku, železa, kyseliny listové a manganu. Zařaďte bulgur do vašeho jídelníčku a vyzkoušejte ho třeba jako přílohu k masu, přidejte ho do salátů nebo ho ochutnejte třeba se zeleninou. Pokud bulgur více rozvaříte lze ho v určitých případech použít také jako přírodní zahušťovadlo do polévek či omáček k masu. A co třeba bulgur k snídani? Sladká snídaně například se skořicí, rozinkami, medem či různými druhy ovoce vám dodá energii na celý den. Díky pravidelné konzumaci bulguru zajisté ochráníte i vaše zdraví. Prospěšné látky obsažené v bulguru jsou prevencí před srdečními chorobami, a navíc také zlepšují trávení včetně činnosti celého metabolismu. Zároveň také udržuje pod kontrolou hladinu krevního cukru a díky vysokému obsahu vlákniny ho lze zařadit do jídelníčku při redukci váhy.

Bulgur je naprosto ideální surovinou pro ty, kteří nemají moc času na vaření, ale zároveň chtějí dodržovat zdravý životní styl. Jedno balení bulguru vám nezabere skoro žádné místo v batohu či krosně na cestách a výletech, ale zároveň zasytí celou hladovou rodinu. Je dokonalou potravinou třeba pro kempování a všude tam, kde není čas na zdlouhavé přípravy snídaní, obědů či večeří. Na našem e-shopu nabízíme bulgurové sypké instantní směsi vyrobené ze zdravých, kvalitních a ekologicky pěstovaných potravin. Co třeba takový bulgur s červenou řepou a quinoou, bulgur s restovanou cibulkou, zeleninový bulgur nebo velmi oblíbený bulgur se skořicí a jablky. Nejen že vás dokonale zasytí, ale určitě si i pochutnáte. Objevte kouzelnou chuť bulguru a uvidíte, že si bulgur najde ve vaší kuchyni i jídelníčku své místo. Navždy!