Ňoky nebo noči, jak se to správně vyslovuje a jak se to vlastně vaří?

Představte si, že jste na romantické večeři zahloubaní do hovoru o společných zálibách a přichází číšník s menu. Po krátké úvaze si vyberete lahodné ňoky. Nebo noči? Nebojte, nejste rozhodně jediní, kdo s výslovností této dobroty zápasí. Tyhle bramborové noky totiž obsadily pomyslnou nejvyšší příčku problémové výslovnosti.

 

Jak to s nimi nakonec je? V italštině se ,,c‘‘ spolu s ,,chi‘‘ vyslovuje jako ,,ki‘‘ a ,,gn‘‘ se čte jako ,,ň‘‘. Takže jediný správný výraz je [ňoky].  Když už máme trapas zažehnaný, můžeme se vrhnout na samotnou domácí přípravu. Co když se rande v restauraci povede a příště už chcete pozvat partnera na domácí večeři? ;-)

 

Noky jsou skvělá příloha i základ pokrmu, hodí se k různým chutím, můžeme je osmažit, opéct či uvařit a navrch přidat hromadu sýru. Už se vám sbíhají sliny? Tak jdeme na to!

 

ca882432-12b7-11ea-bf99-a0369f103266

 

Budeme potřebovat:

1 kg gnocchi

Libečkové pesto se sušenými rajčaty San Marzano

 

Postup:

Gnocchi vařte ve vodě přibližně 2 minuty, dokud nevyplavou. Smíchejte s omáčkou nebo pestem dle své chuti. My jsme sáhli po libečkovém pestu se sušenými rajčaty San Marzano a posypali sýrem. Rozhodně doporučujeme!

Tip na konec: Italové tvrdí, že čím méně mouky v těstu, tím lépe. Proto moukou spíše šetřete, aby vám pak gnocchi při vaření neztvrdly.

 

Jak vyslovujete gnocchi vy? Napište nám na našem instagramovém a facebookovém profilu, budeme se moc těšit.