Než Barborky vykvetou, co si upéct koláč?

Dodržujete tradici, při které se začátkem prosince trhají malé větvičky z ovocných stromů (nejčastěji třešní) na "barborky"? Podle staré předvánoční tradice se dívka, které barborka rozkvete na Štědrý den, do roka vdá. Kromě toho si dokonce můžete natrhat více větviček, vyrýt do nich jména vašich nápadníků a ta, která vykvete jako první, předpoví vašeho nastávajícího.

 

Aby vám čekání na kvítky a budoucího manžela uteklo co nejrychleji, připravili jsme si pro vás recept na křehký koláč. A co by to bylo barborkový koláč, kdyby v něm chyběly višně? Proto jsme do něho přidali naši zavařeninu zkombinovanou s levandulí, která mu dodává unikátní chuť. Jste připraveni? ☺

 

44d21e4a-1665-11ea-8202-a0369f103266

 

Těsto:

300 g hladké mouky

Višňová zavařenina s levandulí

100 g cukru

80 g másla

1 vejce

½ balení kypřícího prášku do pečiva

4 lžíce mléka

Špetka soli

1 lžíce mandlí

1 lžíce vlašských ořechů

 

Smícháme prosetou mouku, cukr, prášek do pečiva a špetku soli. Přidáme máslo, vejce a mléko. Vše důkladně zpracujeme na hladké těsto.  2/3 těsta rozválíme na pomoučněném válu a přeneseme ho do vymazané a moukou vysypané kulaté formy. Povrch potřeme višňovou zavařeninou. Mezitím vyválíme zbytek těsta a nakrájíme ho na tenké proužky, které poté přeneseme na koláč jako mřížku. Pomažeme rozšlehaným vejcem a posypeme nasekanými mandlemi a vlašskými ořechy. Pečeme zhruba 30 minut na 180°C, dokud koláč nezačne zlátnout.

 

Už máte barborku doma? Napište nám na našem facebookovém nebo instagramovém profilu, budeme moc držet palce, aby větvička vykvetla. A hlavně jen to nejlepší všem Bárám přeje tým Rychlého Vaření.