Neposedná kuchyně: kokosová rýže z exotické Jamajky

Chybí vám cestování a ta nejdůležitější část – ochutnávání nových tradičních jídel? Jde to i z vašeho domova! Dneska vás v rámci dalšího dílu Neposedné kuchyně čeká široká škála chutí, koření a vlivů z nejrůznějších kultur jednoho malého karibského ostrovu. Ano, uhodli jste správně, vydáváme se na exotickou Jamajku! Místní lidé jsou výborní kuchaři a rádi často kombinují sladké s pikantním. Tím jsme se inspirovali při vytváření receptu na kokosovou rýži, která například skvěle doplní lehce pálivou specialitu jerk chicken (kuřecí na grilu ve speciální jerk omáčce).

 

31604bac-82e4-11ea-8a7d-008cfa043684

Exotická kokosová rýže

1 a 1/5 hrnku jasmínové rýže

3 hrnky kokosového mléka

½ lžičky soli

¼ hrnku cukru

1/3 hrnku kokosových kousků

 

Ve středním hrnci přivedeme k varu kokosové mléko se solí. Přidáme jasmínovou rýži s cukrem, snížíme plamen, přikryjeme pokličkou a za občasného míchání vaříme po dobu 15 minut (nebo dokud rýže neabsorbuje veškerou vodu). Pokud je rýže stále ještě příliš tvrdá, přidáme několik lžic mléka a vaříme, dokud nedosáhneme požadované konzistence. Mezitím si opražíme kokos a před podáváním jím posypeme rýži.

 

S čím byste tuto sladkou kokosovou rýži zkombinovali vy? Napište nám na náš instagramový nebo facebookový profil, budeme se moc těšit na vaše tipy! :-)