Neposedná kuchyně: indonéská smažená rýže Nasi Goreng

Rozmanitost. Přesně tohle slovo naprosto přesně vystihuje indonéskou kuchyni, kam jsme se vydali v rámci dalšího dílu naší Neposedné kuchyně. Co ostrov, to jiná kombinace chutí. Na více než 17 tisících ostrovech se tak můžeme setkat s údajně nejlepším jídlem na světě (hovězím rendangem), extrémně pálivými nudlemi nebo třeba sladkou rýží. Přece jenom ale existuje jídlo, které najdeme naprosto všude – nasi goreng.

 

Tato v překladu smažená rýže (nasi = rýže, goreng = smažené) je v Indonésii trhákem číslo jedna a není proto divu, že si chce každý návštěvník s sebou odnést recept na tuhle dobrotu. Velkou výhodou rýže je její variabilita. Můžete do ní přidat vlastně cokoliv, co máte rádi. Kousky kuřete, vejce, chilli, tofu… to vše se do nasi goreng hodí. Navíc ji připravíte rychleji, než sníte. :-) No nezní to skvěle? Pusťme se do toho!

 

c60cec32-4f1e-11ea-bb06-008cfa044124

Nasi Goreng

Zeleninová rýže

4 lžíce oleje

3 lžíce sojové omáčky

1 lžíce chilli pasty (pokud máte rádi pikantní verzi)

2 lžíce ústřicové omáčky

4 vejce

Sůl a pepř

 

Obsah sáčku vysypeme do 400 ml studené vody a přivedeme k varu. Za občasného míchání vaříme zhruba 5 minut, dokud se nevyvaří veškerá voda. Poté odstavíme, přiklopíme poklicí a necháme ještě 3 minuty dojít.

Rozpálíme pánev wok, rozehřejeme v ní 3 lžíce oleje a poté vsypeme rýži. Důkladně promícháme, přidáme sójovou omáčku, chilli pastu a ústřicovou omáčku. Podle potřeby přilijeme trochu vody, osolíme a opepříme. Na zbylém oleji připravíme volská oka. Osmaženou rýži rozdělíme do misek a položíme na ni vejce.

 

Už jste někdy tento pokrm vyzkoušeli? Napište nám na našem instagramovém nebo facebookovém profilu, kam se máme v dalším díle společně podívat. Budeme se moc těšit! :-)