Neposedná kuchyně: gnocchi jako z Itálie

Tak schválně jestli uhodnete, kam jste se tentokrát v rámci neposedné kuchyně vydali – těstoviny, víno, pizza… spoustu pizzy. Je to tak, tentokrát jsme si odskočili do prosluněné Itálie, jejíž kuchyně patří celosvětově mezi ty nejoblíbenější. A není se čemu divit – základem jsou výborné suroviny, mezi které patří olivový olej, rajčata, spoustu voňavých bylinek jako je bazalka a oregano, těstoviny na milion způsobů, sýry a takhle bychom mohli pokračovat do nekonečna.

 

Navíc je extrémně lehké si z italských pokrmů poskládat celé menu, kterým dostanete všechny kamarády do kolen. Jako předkrm můžete zkusit lehkou polévku, hlavní chod vsadit na jistotu a dát si vynikající gnocchi a na závěr neodolatelné tiramisu nebo panna cotu. Pusťte se s námi do slaninových bramborových noků perfektně doplněných sladkým hráškem.

 

84f6e79e-9e82-11ea-aa6c-a0369f103266

Slaninové gnocchi

0,5 kg bramborových noků

6 plánků nasekané slaniny

2 lžíce mletého česneku

2 lžíce čerstvého nasekaného tymiánu

2 lžíce másla

1 ½ hrnku zmrazeného hrášku

Černý pepř

Šťáva z jednoho citronu

 

Přiveďte velký hrnec osolené vody k varu, přidejte noky a vařte zhruba 2 minuty. Na pánvičce si na mírném ohni osmahněte slaninu, dokud nezačne být křupavá. Přidejte k ní česnek a tymián a smažte dalších 30 sekund. Přeceďte gnocchi a smíchejte je se zbytkem na pánvičce. Vmíchejte máslo, přidejte hrášek, špetku pepře, soli a citronovou šťávu na konec. Dobrou chuť! :-)

 

Jaké je vaše nejoblíbenější italské jídlo? Napište nám na našem instagramovém nebo facebookovém profilu, budeme se moc těšit! :-)