Neposedná kuchyně: Čočkový Dhal

V dnešním druhém dílu naší neposedné kuchyně se přesuneme do barevné Indie. Její kuchyně díky celé řadě koření hraje všemi barvami a můžeme se tak setkat s pokrmy, které jsou sladké, pikantní a kyselé zároveň. Taková škála chutí může znít pořádně děsivě, ale nebojte, indické vaření dokáže být docela snadné a zábavné. Obzvlášť lahodný dhal, který budete mít během několika minut hotový i v pohodlí domova, zkuste si ozvláštnit vydatnou čočku podle našich tipů!

 

Jedná se o tradiční luštěninovou kaši na slano vyrobenou z loupané půlené luštěniny, označované jako dhal. Nejčastěji se při přípravě využívá čočka a je těžké najít jakékoliv jednoduché jídlo, které by bylo tak univerzální. Můžete ho totiž využit jako hlavní jídlo nebo přílohu a náš čočkový Dhal je místo pálivé kari pasty ochucen pouze kořením kari, a tak se pro svou jemnou chuť hodí i pro děti. Tato hustá kaše je založena na rostlinné bázi, takže zkrátka nepřijdou ani vegetariáni. Ale teď už dost teorie, je čas na tvoření! 

 

bdac0434-4766-11ea-8fd0-008cfa043684

 

Návod k přípravě: Obsah sáčku nasypejte do hrnce, zalijte 600 ml studené vody. Přiveďte k varu, poté vařte za občasného míchání na mírném plamenu asi 10 minut, než se vyvaří veškerá voda. Poté odstavte, přiklopte poklicí a nechejte ještě 3 minuty dojít. Při servírování pokrm sypeme nadrobno nakrájenou petrželovou natí. Pokrm podáváme s vařenými vejci a pečivem nebo ho lze podávat také s rýží.

 

Jak se vám líbilo v indickém světě chutí? Napište nám na Instagram nebo Facebook, jakou další zemi bychom měli příště navštívit.