Nejvyšší čas napsat Ježíškovi? Víme, jak na to!

,,Milý Ježíšku, letos bych si přál/a pod stromečkem najít…‘‘ Vánoce už klepou na dveře a je tak nejvyšší čas napsat Ježíškovi. Protože co by to bylo za Štědrý den bez napjatého očekávání v dětských očích a jejich nadšení z dárků? Navíc je to perfektní způsob, jak vaše robátka zabavit a navíc zjistit, co si opravdu přejí.

 Jak vůbec na takový dopis? Není to nic složitého. Stačí jen Ježíška hezky oslovit a pak odtajnit všechna svá přání. Můžete to dokonce pojmout kreativně a vše s vaší ratolestí nakreslit. Ježíšek má přeci spoustu fantazie. Na internetu najdete spoustu hezkých online předloh – u nás měly největší úspěch ty z této stránky. Vytiskněte si šablonu, připravte barevné pastelky a pusťte se do tvoření.

S psaním vám také pomůže vánoční atmosféra, kterou vykouzlíte koledami a sladkou odměnou pro vašeho malého skřítka. Výbornou volbou jsou měkké máslové sušenky s jahodovou zavařeninou s vanilkou, kterou najdete v našem vánočním balíčku.

 

Budeme na ně potřebovat:

1 hrnek másla

½ hrnku cukru

2 lžičky vanilkového extraktu

Špetka soli

1 hrnek mouky

Jahodová zavařenina s vanilkou (odkaz)

 

Postup:

V mixéru rozšlehejte máslo s cukrem, přidejte vanilkový extrakt a sůl. Nakonec smíchejte s moukou a vytvarujte těsto. Mělo by být poněkud lepkavé, proto je důležité ho nechat zhruba 30 minut odležet v lednici. Poté z něj vytvarujte menší kuličky, které vyskládáte na pečícím papíru vyloženém plechu. Uprostřed každé koule vytvořte malý důlek a vyplňte hozavařeninou. Pečeme je dozlatova zhruba 20 minut na 180°C.

 

Teď už jen zbývá položit dopis za okno nebo na terasu, vychutnat si sušenky a čekat, až se vaše přání splní. Máte ještě nějaký tip, jak psaní ozvláštnit?  Dejte nám vědět na našem instagramovém nebo facebookovém profilu, moc rádi se inspirujeme! 

Hezké prožití svátků přeje tým Rychlého vaření.