Moderní mámou v kuchyni aneb jak vařit zdravě a chutně i pro ty nejmenší?

Dnes potěšíme všechny maminky,  které každodenně bojují s vymýšlením receptů na něco rychlého a zároveň zdravého pro své nejmenší. Špagety s kečupem jsou vždycky dobrá a rychlá volba, ale kdo by je chtěl pořád jíst? Jídlo by mělo dítě také bavit a nabídnout mu různé chutě. Buďte ale opatrné a myslete na to, že je vždy lepší novinky přidávat postupně, abychom případně rozpoznali potravinové alergie. 

 

Toho můžete využít ve chvíli, kdy chcete do svého malého raubíře "dostat" zdravé či netradiční suroviny, které by vám normálně za žádnou cenu nesnědl. Vzpomínáte si na plněné papriky z našeho halloweenského článku (odkaz), které se během chvíle změnily ve strašidelné? Takto můžete přetvořit jakýkoliv recept, stačí si jen pohrát s tvary a barvami. Určitě doporučujeme instagramové profily @acotedajis a @laskave_varenie, kde se moc rádi necháváme inspirovat.

 

848b5136-fedd-11e9-b76b-008cfa04491c

 

Při vaření pro dospěláky se často může stát, že sáhnete po trochu jiných surovinách či koření než bychom potřebovali při přípravě dětských dobrot. Jak to udělat, abyste nemuseli běhat po obchodech a připravovat večeři pro každého člena rodiny zvlášť? Jednoduše jídlo jen jemně okořeňte a nakonec oddělte porci pro dospělé, kterou můžete výrazněji dochutit ke spokojenosti všech.

 

Existuje nespočetně možností, jak připravit jídlo, které by děti s chutí jedly a hlavně jim prospívalo. Dobře také poslouží omáčky, které jsou mezi nejmladšími tolik oblíbené. Rajčatová, svíčková, znojemská… k tomu můžete přidat rýži nebo těstoviny s masem, které potřebují pro svůj růst, a voilá, hotové jídlo, na kterém si pochutná celá rodina, je na světě. Pokud je dítě už trošku větší, můžete ho také zapojovat do samotné přípravy. Ocení to a bude se tak více těšit na konečný výsledek. 

 

Co je nejoblíbenější jídlo vašeho potomka? Pochlubte se receptem na našem Facebooku nebo Instagramu, budeme se moc těšit!