Moderní cestovatel potřebuje skutečné jídlo. Třeba v horách nebo na vandru.

Máte rádi toulání přírodou, jízdy na vodu, spaní pod stanem nebo třeba cyklovýlety? Tak pozor na to, aby si s vámi nevyrazil také zákeřný společník, hlad. Moudrý cestovatel ví. Hlad se nejčastěji schovává v nekvalitních geneticky modifikovaných potravinách, v instantních jídlech a v bagetách na pumpách. Moudrý cestovatel jde ale ještě dál...


Svoboda a nezávislost. O tom je cesta

Jeho cílem je něco jiného než scvrklý žaludek. Ten je od nezávislosti na míle vzdálený. Ano, pro generaci našich rodičů je jeho způsob stravování spíše sci-fi, přesto jej objevila již řada světoběžníků. Těch, kteří už dávno vědí, že konzervy patří do muzea a řízky na nedělní návštěvu u babičky. 

Vize našeho moudrého strávníka-cestovatele je jasná. Jeho přední výsadou jsou zdravé suroviny (jako například sušená čerstvá zelenina), rychlost přípravy,
trvanlivost a nízká hmotnost. Než vyšlápne na svůj první kilometr, zajistí, aby jeho příprava proběhla dle jednoduché zásady: Chůze je zdravá. A já jdu s dobou.


Ešus, ohýnek a trochu vody

Na vaření v přírodě nepotřebuje nejnovější nádobí značky, která kromě kuchyňského náčiní vyrábí i vrtačky a televize. Tenhle svět nechává za svými zády. Tolik se na to těšil. Je tu jen on, neznámo před ním a jistota v batohu. K ní mu plně postačí malý vařič, ešus, voda a dobroty zabalené v lehkém pytlíku. Pak už jen nechá stoupat radost z úspory času a financí. Žádné krájení zeleniny ani utrácení za restaurace. A lžíci? Tu má náš cestovatel v kapse stejně běžně jako zapalovač.

 

 

Zdravý cestovatel, šťastný cestovatel

Zeleninu by měli lidé jíst denně. Jak ji ale dostat doprostřed hor? Jednoduše. Když na to půjdete od lesa, od čistého, vřelého, voňavého lesa, uvidíte, že i vy si můžete užít skvělou cestu bez překážek a být přitom zdraví a spokojení.

TIP: Své kuchařské výtvory můžete kdykoliv doplnit o místní potraviny, nicméně poctivý základ je něco, co vás nechá naprosto klidnými po celou dobu vašeho dobrodružného pobytu.

Užijte si cestovatelské jídlo, které splňuje všechny požadavky našeho moudrého cestovatele:

 • Lehké
 • skladné,
 • trvanlivé,
 • výživné,
 • zdravé,
 • chutné,
 • rychlé na přípravu
 • je ho pěkný kus porce.


Labužnická fantazie 3× jinak

 1. Zdravá luštěnina pro unavené tělo: Čočku, tuto geniální luštěninu, jsme pro vás předvařili. Takže žádné namáčení? Žádné dlouhé vaření? Správně.
 2. Gurmáni na cestách: Každý se nemusí spokojit jen tak s něčím. I pro vášnivé chuťoturisty máme řešení vskutku královské. Přibalte si naše delikátní sýry, delikatesyoleje. S jejich výběrem jsme si dali záležet.
 3. Studánky čekají: Máte filtr na vodu? Skvělá věc, která se může hodit. Studánky jsou tu pro všechny.

DSC_8028_2

 

Recepty na vaření v ešusu?

Máme něco daleko jednoduššího. Prostě si zabalte: kuskus, bulgur, čočku, rýži, sladkou kaši a je hotovo!


Líbil se vám dnešní článek? Podívejte, jak jsme naše dobroty otestovali na cestě po Norsku a Švédsku.