MAGICKÁ FILIPOJAKUBSKÁ NOC NENÍ JEN PRO ČARODĚJNICE

Noc z 30. dubna na 1. května se v různých koutech České republiky nazývá jinak: Valpuržina noc podle patronky čarodějnic Valpurgy, nebo Filipojakubská noc – podle křesťanského svátku, kdy byla vysvěcena bazilika svatých Filipa a Jakuba právě 1. května. V dnešní době je ale nejrozšířenější název akce „pálení čarodějnic“, nebo zkráceně „čarodějnice“. Původně se na veřejných prostranstvích zapaloval oheň právě jako ochrana před čarodějnicemi, oheň značil nový začátek, očistu, energii, život, slunce a ochranu před zlými silami. Toto období znamenalo a znamená konec zimy a přivítání jara – proto se také vynáší slaměná figura, která zpodobňuje Moranu (bohyni zimy, smrti a znovuzrození), která se poté hodí do vody, nebo je spálena.

Jedná se o dobu spojenou se zábavou (všeho druhu :-) ), dobrým jídlem a pitím. Co se týče jídla, dozajista si vyberete z naší nabídky, ať už z delikates, nebo našich klasických ochucených příloh, které si připravíte i v kotlíku na ohni.

Máte doma čarodějku? Pak ji jistě potěší náš nový Čarodějnický balíček, který obsahuje naše sypané čaje, french press, černou svíčku, náramek z jablonecké bižuterie a sazeničku pravého čarodějnického koštěte. ;-)

 

Slevu 15 % na další nákupy získáte, pokud se registrujete na našem e-shopu: https://www.rychlevareni.cz/registrace/

Zpět do obchodu