Kuskus za tepla i studena

Kuskus za tepla i studena

 

Kuskus zaujímá pozici všestranného pokrmu. Můžete ho připravit ve slané i sladké variantě a na obou z nich si zajisté pochutnáte. Kuskus může být nejen výbornou přílohou k masu či rybě, ale také jako hlavní součást salátů či studených pokrmů. Spolu se zeleninou, masem, červenou řepou či jinou kombinací vámi oblíbených potravin vytvoříte lehký předkrm, salát nebo zdravý dietní oběd. Kuskus si můžete však vychutnat také ve sladké variantě s ovocem či v dezertu. Připravit ho můžete také ve variantě s bílým jogurtem, medem či ořechy. Variabilita této jemnozrnné těstoviny ve tvaru drobných kuliček je opravdu dokonalá a stačí jen zapojit fantazii a vaše chuťové pohárky si určitě smlsnou!

Pokud chcete zpestřit váš jídelníček a zároveň jíst zdravě musíte kuskus určitě vyzkoušet. Pochází z Afriky a Blízkého východu, kde je každodenní součástí jídelníčku. Je to vlastně těstovina vyrobená nejčastěji z pšeničné krupice, ale kuskus lze vyrobit i z ječmene či prosa. Někdy se kuskus dobarvuje pomocí přírodních barviv pomocí dýně na oranžovou barvu nebo na žlutou barvu pomocí šafránu. Kuskus je velmi výživný, obsahuje spoustu sacharidů, vlákniny a také menší podíl bílkovin. Najdete v něm také tělu prospěšné vitamíny E a B a navíc vápník, železo a fosfor. Přitom je kuskus velmi lehce stravitelný, zasytí a dodá potřebnou energii. Kuskus obsahuje jen velmi malé množství tuku, a proto ho můžeme bez problémů řadit mezi dietní a výživné pokrmy. Jídla z kuskusu zajisté zachutnají i dětem všech věkových kategorií. Kuskus můžete podávat malým dětem již v prvních příkrmech a větší děti si určitě pochutnají na sladké i slané verzi tohoto dokonalého pokrmu stejně tak jako vy.

Příprava kuskusu nemůže být snazší! Stačí ho zalít vroucí vodou ve správném poměru, přidat třeba trochu kvalitního olivového oleje a promíchat. Poté kuskus přiklopte poklicí a nechte 5-10 minut odstát. A je to! Pak už stačí přidat co do receptu patří nebo zapojit svou kulinářskou fantazii a za několik minut si můžete pochutnat na snídani, obědu či večeři. Tak dobrou chuť!

Kuskus je opravdu zdravý a lehce stravitelný pokrm s možností přípravy na nekonečně mnoho způsobů. Pokud jste ještě neměli tu čest se s kuskusem seznámit, určitě to napravte. Zajisté nebudete litovat. Orientální kuskus na váš stůl přinese nejen nové chutě, ale určitě také příjemně zpestří váš jídelníček!

Námi nabízené hotové porce lehce stravitelného jídla s kuskusem ve variantě s rajčaty nebo zeleninou či sladké verzi s kombinací meruněk a rozinek zvládnete připravit do 10 minut. Hotovky s kuskusem stačí zalít horkou vodou a za chvíli máte jídlo na stole! Veškeré naše slané hotovky s kuskusem můžete využít i pro přípravu jídla v kombinaci s kuřecím masem či rybami. Do sladké verze můžete přidat třeba bílý jogurt, zakysanou smetanu nebo med.

Oslaďte si ráno třeba alžírskou zdravou snídaní a vyzkoušejte náš lehce stravitelný kuskus s kousky meruněk a rozinek. Meruňkový kuskus s rozinkami je ideální pro děti a milovníky sladkých jídel.

https://www.rychlevareni.cz/kuskus/merunkovy-kukus-s-rozinkami/