Krásy Česka a dobrot z kotlíku

Co hýbe celou republikou v posledních týdnech? Vyhledávání míst po České republice, kde potkáte co nejméně lidí! A kam se tedy vydat, pokud jste milovníci přírody, rádi se projdete terénem a těšíte se na čas strávený s rodinou nebo přáteli? 

 

605c19a0-a5d4-11ea-b5b4-a0369f10330e

Za podívanou stojí Alšova vyhlídka, místo které s oblibou navštěvoval také malíř Mikoláš Aleš, podle něhož dostala vyhlídka své pojmenování. Krásné výhledy ze skály na obec Únětice kousíček od Prahy Vám vyrazí dech. Dále doporučujeme Vodní nádrž Klíčava, která se nachází v Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko! Na tohle místo vyražte i s dronem, jelikož ta podívaná z výšky stojí za to. Chcete dál od hlavního města? Vydejte se do Orlických hor, celý region je ideální místo pro aktivní odpočinek. A už jste navštívili slavný Národní park České Švýcarsko? Že ne? Teď je ta správná příležitost! Je plný mohutných skalních věží, roklí, měst i bludišť, ve kterých se ztratí všechny všední starosti. Nejznámějším skalním útvarem je Pravčická brána, která se stala symbolem parku. 

 

A když už se do přírody vydáte co si takhle uvařit něco v kotlíku? Pamatujete si tohle vaření třeba z dětství či dobrodružných filmů? Tak si ho připomeňte a uvařte si v kotlíku vepřové maso třeba se zeleninovým kuskusem!

 

Zálesácké vepřové s kuskusem

Suroviny:
2 balení kuskusu
1 balení vepřového masa
1 lžička másla

 

Postup:
Maso rozkrájíme na malé kostičky, tepelně zpracujeme v kotlíku. Kuskus připravíme podle návodu. Je to jednoduché. Obsah sáčku vysypeme do vhodné nádoby a zalijeme 200 – 220 ml vroucí vody, důkladně promícháme, přiklopíme a necháme 5 – 10 minut odstát, poté promícháme a můžeme podávat. Pro zjemnění pokrmu můžeme přidat plátek másla. Smícháme kuskus a kostičky masa, poté můžeme podávat!