Jedno vaření, dvě jídla: kuskusový jako skvělý pomocník

výhodách domácího stravování není pochyb. Ušetříte peníze, čas i energii. Navíc i zdraví, protože se vyhnete fastfoodu a dalším lákavým jednorázovkám. Dalším plusem je to, že můžete při jednom vaření sfouknout dvě jídla najednou. Když si totiž záměrně nebo omylem uvaříte dvojnásobné množství pokrmu, tak zbytek můžete schovat další den třeba na svačinu.

Nebojte se experimentovat a používat stejné suroviny klidně vícekrát, není na tom nic špatného. Co takhle zkusit uvařit zeleninový kuskus s tuňákem a následující den do něj jen přidat čerstvá rajčata a strouhaný sýr? Pokud byste potřebovali další inspiraci jak použít zbylé jídlo, stačí jen do vyhledávače zadat dané suroviny nebo anglický výraz leftovers, pod kterým najdete spoustu receptů.

 

60dc4f00-2dff-11ea-ab09-a0369f10330e 
Kuskusový salát 2x jinak:
Zeleninový kuskus                                                        
Konzerva tuňáka
Čerstvá rajčata
Strouhaný sýr dle chuti

Postup:
Zeleninový kuskus zalijte zhruba 220 ml vroucí vody a nechte odstát 10 minut. Místo vody můžete také použít horký zeleninový nebo kuřecí vývar. Poté promíchejte a rozdělte na dvě části. Do té první přimíchejte kousky tuňáka, kterého krátce předtím prohřejete na olivovém oleji na pánvičce. Dochuťte čerstvými lístky bazalky a podle chuti dosolte. Druhou část si na další den připravíte tak, že do něj přidáte čerstvá rajčata a posypete strouhaným sýrem dle svých preferencí.


Jak zpracováváte zbylé suroviny vy? Vyhazujete je nebo z nich vytváříte zbrusu nové pokrmy? Napište nám na našem instagramovém nebo facebookovém profilu, budeme se moc těšit. :)