Jak na pravé Aglio e Olio?

Kdo by neznal oblíbené italské Aglio e Olio – špagety s česnekem, olivovým olejem a chilli dokazují, že v jednoduchosti je síla. Jak ale na ně? Žádné dva recepty nejsou stejné a je proto pořádný oříšek najít ten nejlepší. My jsme zastánci klasické metody, kdy je klíčem k výbornému výsledku pomalé smažení česneku, aby chytnul tu správnou zlatohnědou barvu. Pokud je příliš světlý, bude postrádat svou plnou chuť, a je-li příliš tmavý, tak bude naopak pěkně hořký. Základem je to odchytit. A přesně to vás dneska naučíme! :-)

 

0ae929ee-9e69-11ea-800c-a0369f10330e

Špagety Aglio e Olio

0,5 kg špaget

6 stroužků česneku nakrájeného na tenké plátky

½ hrnku olivového oleje

1 nakrájená červená chilli paprička

Sůl, mletý černý pepř podle chuti

½ hrnku čerstvé petrželky

1 hrnek jemně nastrouhaného parmazánu (sýr Parmigiano-Reggiano)

 

Přivedeme k varu velký hrnec lehce osolené vody a vaříme špagety ve vroucí vodě za občasného míchání, dokud nebudou "al dente" (na zkus), asi 12 minut. Mezitím si na mírném ohni pomalu osmahneme česnek (po dobu zhruba 10 minut) – jakmile začne olivový olej bublat, snížíme teplotu a pokračujeme ve smažení dalších 5 minut, dokud nebude česnek zlatavě hnědý. Do špaget přidáme chilli papričku, černý pepř, sůl, olivový olej s česnekem a posypeme petrželkou a půl hrnku sýru (zbytkem na závěr posypeme špagety). Vše zamícháme a můžeme podávat. 

 

Malý tip na konec: Pokud máte rádi výraznější chuť, můžete přidat ančovičky.

 

Jste fanoušky takovýchto lehce pálivějších pokrmů? Napište nám na našem instagramovém nebo facebookovém profilu, budeme se moc těšit!