Jak jsme (ne)vařili na cestě

Rýže na mexický způsob zachutná i v norských fjordech

 

Dříve lidé toužili po teple na jihu a nyní před horkem utíkají na sever. Někdo to tak možná má, my ale severské země milujeme nehledě na domácí počasí. Lesy, hory, jiný ráz, usměvaví lidé, moderní svět i netknutá příroda… Úžasná dovolená. Jeden háček ale visel ve vzduchu. V těchto zemích dětem na studia zrovna moc nenašetříte.

 

Jak šetřit, abychom mohli cestovat co nejdéle

Šetřit se dá vlastně na čemkoliv. Na pohonných hmotách, na počtu káviček nebo na suvenýrech. My se rozhodli, že budeme šetřit na vaření. Počítali jsme se zkušeností, že jakmile slyšíte kručící žaludek, z veselého cestovatele je rázem nervák ve stresu. Pak nepomůže ani procházka po zahradě roku. V každé begónii vidíte spíše voňavý talíř plný jídla a místo skleníku zříte restauraci provoněnou právě ukuchtěnou místní specialitou.

Když člověk jede do míst, kde se všechny ceny počítají téměř krát tři, začne počítat. Naším cílem bylo: Užít si dovolenou bez hladu, nežinýrovat se a občas ochutnat místní delikatesy, uvařit něco z kvalitních surovin. Co ale ve zbylých dnech? Špagety s kečupem? Vzduch omaštěný větrem?

 

Cesta od obchodu k obchodu? Ne.

Po loňské cestě, kde jsme vařili především z vlastních zásob a chtěli se tak vyhnout věčnému nakupování, jsme s sebou vezli plné přepravky surovin na celý měsíc od cibule po mouku a vařili kolem půl hodiny, někdy i přes hodinu. Letos jsme na to chtěli jít modernějším způsobem. Jak?

 

Hodnotné jídlo na dovolené 

Letos jsme měli vařeno většinou za 10 minut. Bez plných přepravek a bez návštěv restaurací nebo supermarketů. Věděli jsme předem, že nás čekají náročné horské výšlapy. Chtěli jsme se proto zásobit kvalitními a hodnotnými jídly na cestu a nespoléhat se fastfoody. Čínské polévky, paštiky a různé „tyčinky zabalené na cesty“ proto minuly náš nákupní košík obloukem. Maximalizovali jsme zdravý způsob, jak na cestě zahnat hlad a ještě si pochutnat.

 

Úspora času na poznávání

Potkáte-li na cestě lidi, kteří jsou milovníky dané země, pravděpodobně od nich uslyšíte, že vám měsíc na poznání ani náhodou nestačí. V tu chvíli vás potěší vědomí, že vám příprava jídla na cestě nezabírá téměř žádný čas. Všechny ty hodiny času navíc jsou v přímé úměře radosti z nových zážitků.

 

DSC_7122

 

Rychlevareni.cz nám na naší cestě umožnilo:

  1. Šetření za jídlo v místních restauracích. Odhadem se dají ušetřit až desítky tisíc.

  2. Úplné omezení jídla z benzínových pump nebo fastfoodů.

  3. Obrovská úspora času.

  4. Omezení nákupů a času strávených na nich.

  5. Možnost být mimo civilizaci delší dobu.

  6. Svíčkovou nechat až na doma. 

 

8 užitečných tipů efektivního vaření na cestách a výletech

#1: Přibalte si sůl, cukr, pepř a koření dle libosti. Česnek, kari, červenou papriku…

 

#2: Ideální koncept jídelníčku na cestách:

Každému dle jeho preferencí. Nám vyhovoval týdenní rozvrh:

  • 5 dní rychlých jídel typu bulgur, rýže, kuskus, čočka
  • 2 dny návštěva restaurací (za odměnu)

 

#3: Základem úspěchu je příprava:

Již doma vytvořit přesný jídelníček je základem gurmánsko-cestovatelského úspěchu. Podle něj jsme nakoupili potřebné zásoby a bylo hotovo. Nestalo se tak, abychom se nechali zlákat bagetou na čerpací stanici.

 

#4: Pokud máte autolednici, vezte s sebou například kvalitní (předem nastrouhané) sýry. Ke kuskusu i rizotu vynikající záležitost.

 

#5: Výtečné je dochucování pokrmu olivovým olejem. Hodí se i výborná marmeláda a na večerní zobání kvalitní tuky schované v oříšcích. Lehké, skladné, geniální.

 

#6: Pokud něco dokupovat, tak čerstvou zeleninu a ovoce, místní speciality nebo zakysané výrobky. Nikoliv zmrzliny, hamburgery a bagety.

 

#7: Co nezapomenout, když chcete vařit na cestě autem nebo karavanem:

Vařič, zápalky, pánvičku, 2 hrnce (ešusy), poklice, prkýnko, vařečka, naběračka, příbory, misky, talíře, skleničky, hrníčky, ubrousky, utěrky, mycí prostředek, houbičku (drátěnku), vývrtka. Kanystry na vodu.

 

#8: Pořiďte si malou propan-butanovou lahev a jste svobodní. Můžete vyrazit na trek třeba na celý den mimo civilizaci s jídlem vždy po ruce. Když cestou narazíte na studánku a třeba medvědí česnek, budete mít hodně vydařené vzpomínky na perfektní oběd.

 

DSC_7424

 

Jak vypadala naše snídaně na cestě

Už se těšíte, až si do své jáhelné kaše přidáte vlastnoručně natrhané maliny, jahody a borůvky?

 

A co oběd? Na cestách rychlovka a pochoutka

Kuskus chutnal jako doma a navíc jsme nemuseli kupovat ani krájet zeleninu. Bavila nás také rýže, která zasytila a se sýrem chutnala skvěle. Perfektní byla hned hotová čočka. Bez namáčení a dlouhého vaření. Tohle jsme si opravdu užívali!

 

Večeře rychlejší než výstup na nejnižší horu světa

Ani u přípravy večeře jsme v přírodě netrávili hodiny času. K bulguru jsme si dali navíc výborného tuňáka z konzervy. Lahoda. A za pár minut.

A teď nezbývá než vám popřát krásnou a úspěšnou cestu plnou pestrých chutí a zážitků!