Domácí bylinková zahrádka

Ať už máte malý byt, zahradu nebo balkon, pořádná bylinková zahrádka je něco, co by vám jako pravému kuchaři nemělo chybět. Stačí si kdykoliv sáhnout pro bylinku a experimentovat s novými chutěmi a dodávat vašim pokrmům úplně jiný rozměr. Kromě nových chutných jídel také tvoří hezkou dekoraci, která zaručeně zútulní každé místo. Navíc jsou velmi lehké na pěstování, takže se nemusíte bát, že skončí na seznamu zlikvidovaných rostlin. Stačí vybrat semínka oblíbených bylinek, jako je bazalka, máta, pažitka nebo třeba rozmarýn, a zasadit je do květináče nebo jiné vhodné nádoby (například IKEA nabízí hezký skleníček) a poctivě je zalévat. Než vám vyrostou, tak si zatím můžete vychutnat rychlovku z už hotového lahodného bazalkového pesta.

 

be1a3d4a-8f60-11ea-9af9-a0369f10330e

Fettuccine s bazalkovým pestem

Bazalkové pesto

400 g oblíbených těstovin (my zvolili fettuccine)

Hrst vlašských ořechů a bazalky

Nastrouhaný parmazán

3 cherry rajčátka

 

Uvaříme těstoviny v osolené vodě, aby byly al dente. Scedíme a promícháme s bazalkovým pestem a nakrájenými rajčátky. Poté posypeme sýrem, vlašskými ořechy a případně ozdobíme čerstvou bazalkou. Dobrou chuť! 

 

Jaká je vaše nejpoužívanější bylina? Dejte nám vědět na našem instagramovém nebo facebookovém profilu, budeme se moc těšit! :-)