Dodejte svému domovu vůni jara

Jaro je tady! I když si nemůžeme jarní dny venku užívat naplno, máme pro vás několik tipů, jak si pozvat jaro domů! Stačí několik úžasných přírodních vůní, které provoní nejen váš byt, ale pozitivně nakopnou i vaši náladu a zdraví. Navíc si je můžete namíchat doma a vyhnout se tak chemickým přípravkům.

 

A aby byla jarní atmosféra kompletní, oslavte toto období i lehkými sezónními recepty s využitím chřestu, rebarbory nebo třeba oblíbeného medvědího česneku. Pesto z něho je naprosto perfektní a můžete si ho namazat jen tak na opečený chléb nebo ho třeba zamíchat do těstovin. Tak šup do kuchyně! :-)

 

4c43fd14-74bc-11ea-8a09-008cfa043684

  • Rozmarýna s citronem bezpochyby osvěží váš domov svou aromatickou vůní. Stačí 2 citrony nakrájené na plátky, 2 snítky rozmarýny a lžíce vanilkového extraktu. Všechny ingredience zalijte litrem vody a nechte zhruba hodinu bublat na sporáku. Po vychladnutí směs přelijte do rozprašovače a můžete používat.

 

  • Kombinace bobkových listů, plátků citronu a limety, 2 celých skořic a hřebíčku je speciálně pro ty z vás, co si moc nepotrpí na těžkou vůni koření. Připravíte si ji stejně jako u předchozí verze.

 

  • Na závěr musíme zmínit nesmrtelnou dvojici - limetu s mátou. Tahle kombinace je vždycky nejlepším způsobem, jak probudit vaše bydlení po dlouhé zimě!

 

Jaká je vaše nejoblíbenější vůně, která vám pokaždé připomene jaro? Napište nám na našem instagramovém nebo facebookovém profilu, budeme se moc těšit! Hezký den přeje tým Rychlého vaření.