Dámská jízda - Podzimní salát z kuskusu nejen pro vegetariány

Není nic lepšího, než se prosmát večerem s vašimi nejlepšími kamarádkami při pořádné dámské jízdě! K dobré zábavě jednoznačně patří i dobré jídlo. Co tedy pozvat kámošky na vydatnou vegetariánskou večeři, která je plná křupavého sýru halloumi, pečené mrkve, cizrny, nadýchaného kuskusu a šťávy z pomeranče? Ohromte je tímto jednoduchým receptem, kvůli kterému se nebudete muset mučit celý den v kuchyni.

 

Spoustu lidí se domnívá, že vegetariánské jídlo musí být nudné a mdlé a pokud dojde na jeho ochutnávání, jsou v tomto ohledu naprosto zatvrzelí. Věřte, že si tenhle salát všichni zamilují a vy u party zabodujete tím, že podáte navečer lehké a zdravé jídlo! Zkombinujte ho se sklenkou červeného, dlouhými hovory o našich drahých polovičkách a Zápisníkem jedné lásky nebo Hříšným tancem. Úspěch je zaručený a recept na skvělý večer je na světě! A že by náhodou zbylo? Zabalte kuskus holkám s sebou, zítra to bude super sváča do práce! 

 32fb19e4-0ff1-11ea-9c7f-a0369f10330e

Ingredience:

4 mrkve

1 polévková lžíce olivového oleje

1 lžička soli

1 lžička pepře

1 plechovka cizrny

100g kadeřavé kapusty

Šťáva z 1 pomeranče

200g zeleninového kuskusu (https://www.rychlevareni.cz/kuskus/kuskus-zeleninovy/)

250 ml vody

150g sýru halloumi nakrájeného na plátky

1 hrst koriandru

 

Nakrájejte si mrkev na plátky, zakápněte olivovým olejem a přidejte sůl a pepř. Nechte péct na 180° a po 20 minutách přidejte šťávu z půl pomeranče a opláchnutou cizrnu. Necháme péct dalších 20 minut. Mezitím si připravíme kuskus tak, že obsah sáčku zalijeme zhruba 200ml vroucí vody a necháme 5-10 minut odsát. Do pekáče poté přidáme kapustu a pečeme dalších 8 minut, během kterých si osmažíme sýr halloumi (z každé strany cca 2 minuty dozlatova).

 

Nakonec smíchejte kuskus s pečenou směsí a zakápněte zbytkem pomerančové šťávy a najemno nasekaným koriandrem. Navrch přidejte halloumi a zábava může začít! :)

 

Jaký film by podle vás rozhodně neměl chybět při dámské jízdě? Nebo spíše seriál? Za nás vede osvědčená klasika Přátelé nebo Gilmorova děvčata!

Dejte nám vědět váš oblíbený na našem Instagramu nebo Facebooku, moc rádi se inspirujeme.