Bellini: Originální broskvový koktejl, se kterým prozáříte každou party!

Bellini je oblíbený šumivý koktejl s příjemnou broskvovou chutí, který v roce 1948 vytvořil Ital Giuseppe Cipriani v Benátkách. Pohrával si se sladkým Proseccem a broskvovým pyré tak dlouho, dokud nepřišel na poměr dva ku jedné. Jeho syn Arrigo později ve své knížce popsal, jak jeho otec vůbec došel k názvu tohoto lahodného nápoje. Narůžovělý odstín mu zřejmě připomínal teplou paletu barev, kterou používal ve svých biblických dílech renesanční malíř Giovanni Bellini z 15. století. Takže volba jména byla jasná.

 

Tento koktejl se obvykle podává při brunchi nebo jako aperitiv. Perfektně podtrhuje chuť sýrů, uzeného masa a dalších slaných pokrmů. Pokud zrovna nemáte po ruce Prosecco, můžete ho nahradit jakýmkoliv vaším oblíbeným šumivým vínem. To samé platí pro broskve – samozřejmě jsou nejlepší ty čerstvé, ale mimo sezónu můžete bez problému využít i ty konzervované. Ať už použijete jakoukoliv variantu, tak zaručeně prozáříte jakoukoliv party!

 

ad506e76-1021-11ea-af3e-a0369f10330e

 

Jak na Bellini? 

Ingredience:

 

Oloupejte a nakrájejte broskve na kostičky a mixujte tak dlouho, dokud nevznikne pyré. Poté proceďte přes sítko a pokud chcete, nechte zchladit v lednici. Do sklenice poté nalijte 2/3 vychlazeného Prosecca, 1/3 pyré, trochu džusu a důkladně promíchejte. Ozdobte plátkem broskve a ihned podávejte. 

 

Pokud jste milovníky broskvové chuti, tak si rozhodně Bellini nenechte ujít. 

 

Pro podtržení umělecké atmosféry starých Benátek můžete po skleničce Bellini zajít navštívit některou z výstav, které jsme pro vás vybrali: Portrét v Čechách pohledem dvou staletí (Císařská konírna, Praha), Why This World (Galeria Miroslava Kubíka, Litomyšl) nebo Theodor Pištěk: ANGELUS (Dům umění města Brna, Brno). 

 

Dejte nám vědět na našem Facebooku nebo Instagramu, kam se vydáte. :-)