8 tipů pro jarní detox, který vás bude bavit

Jaro je jako stvořené pro pořádný detox. Také vám občas připadá tohle slovo pěkně děsivé? Ale nebojte, neznamená to žádné trápení se hlady a konzumování prášků. Naopak to je jedna z nejlepších věcí, co pro svoje tělo udělat. Představte si ho jako malé resetovací tlačítko, co vám pomůže obnovit vaše zdraví a zbavit se toxinů, se kterými denně přicházíme do styku. Příkladem jsou přidané látky v potravinách, chemikálie pro domácnost, plast, parabeny v kosmetice a spoustu dalších.

 

Jak takový detox teda vlastně vypadá? Základem je jednoduchá strava s dostatečným množstvím detoxikačních potravin a bylin, spoustu vody a čajů. Ideální jsou tak zeleninové polévky a vývary, naopak ruce pryč od cukru, alkoholu a červeného masa. Na protein ale úplně nezanevírejte, je obzvlášť důležitý pro správnou funkci jater. Doplňte si ho ve formě ořechů, luštěnin, ryb a kvalitního kuřecího masa. A co dál?

 

fb8fb702-7a2c-11ea-afad-a0369f10330e

1. Zaměřte se na spánek – Během detoxu budete potřebovat spánek. Právě v tomto okamžiku se naše tělo samo opravuje a uvolňují se důležité hormony.

2. Hýbejte se – Pusťte si hodinu na jógy na youtube, protáhněte se po ránu nebo třeba ukliďte byt. Všechno se počítá.

3. Dejte si lehkou večeři – Měla by být nejmenším jídlem dne.

4. Zaměřte se na potraviny, které pomáhají s očistou – Jídlo jako grapefruit, česnek, řepa, mrkev, avokádo a mnoho dalších spolu s kurkumou, kmínem, kajenským pepřem a koriandrem jsou vítány!

5. Začnete svůj den teplou vodou s citronem – Citronová voda alkalizuje vaše tělo a podporuje detoxikační proces v játrech, připravuje váš systém na trávení a hydratuje vaše tělo.

6. Kromě fyzické stránky se zaměřte i na tu psychickou – Nebuďte na sebe tvrdí a pečujte o sebe. Dopřejte si oblíbenou masku, voňavou koupel a knížku, co na vás už tak dlouho vykukuje z knihovny.

7. Vykartáčujte se – Už jste někdy slyšeli o suchém kartáčování pokožky? Má to spoustu výhod, od hladší kůže až po lymfodrenáž.

8. To nejlepší na konec – jezte častěji. Ano, vážně! Přeskakování jídel totiž může zpomalit metabolismus a tělo si tak začne chránit zásoby tuku. Pravidelně tak udržujte ledničku plnou zdravých potravin, po kterých můžete kdykoliv sáhnout.

 

Jaký tip je váš nejoblíbenější? Dejte nám vědět na našem facebookovém nebo instagramovém profilu, budeme se moc těšit! :-)