6 tipů pro jarní hygge náladu

Co si jako první představíte pod pojmem hygge? Sníh za okny, horká čokoláda v ruce a teplé ponožky na nohou? Jak ale využít tento skandinávský životní styl během jarního období? Dobrou zprávou je, že na ročním období vůbec nezáleží, a ještě lepší, že jsme pro vás připravili 6 konkrétních jednoduchých tipů, jak si teď můžete vytvořit útulnou atmosféru u vás doma.

 

7b5d145c-9364-11ea-b1a8-a0369f10330e

1. Přineste domů květiny – Narcisy, tulipány, malé krokusy… Snad nic nepatří k jaru víc, než čerstvé řezané květiny.

2. Otevřete okna – Pusťte dovnitř čerstvý vzduch. Popadněte hrnek se svým oblíbeným čajem, posaďte se k oknu a užijte si tento okamžik.

 

3. Zapalte svíčky – Všechny roční období potřebují svíčky. Nezáleží na tom, jestli budete za jejich záře sledovat seriály na Netflixu nebo večeřet s vaší drahou polovičkou. Dokáží udělat každý večer speciální.

4. Udělejte si doma pořádek – využijte svého volného času k vyřazení všeho starého a nepotřebného. Uvidíte, jak se vám uleví. Nemusíte vše rovnou vyhazovat, některé z těchto věcí mohou udělat radost novému majiteli, kterému ještě dobře poslouží.

5. Ať žije světlo – pusťte do svých místností světlo. Pokud můžete, sedněte si alespoň na pár minut na sluníčko. Pokud ne, roztáhněte závěsy a načerpejte energii alespoň touto cestou. :-)

6. Nejlepší na konec – upečte si nějakou dobrotu. Samotná příprava slouží jako určitá forma relaxu a ten výsledek, co na vás čeká… ;-) Navíc krásně provoní a okamžitě zútulní celý váš byt!

 

Višňový crumble

Náplň:

200 g višňové zavařeniny s levandulí

200 g čerstvých malin

2 lžíce cukru krupice

1 vanilkový cukr

 

Drobenka:

120 g lehce rozmixovaných ovesných vloček

100 g másla

100 g hladké mouky

130 g třtinového cukru

½ lžičky skořice

 

Z ovesných vloček, rozpuštěného másla, mouky, cukru a skořice vytvoříme drobenku. Vanilkový cukru smícháme s cukrem krupice a ovocem. Následně naplníme mističky nebo větší koláčovou formu a zasypeme připravenou drobenkou. Pečeme dozlatova zhruba 35 minut na 180°C.

 

Jaký je váš nejoblíbenější dezert, který máte spojený s domácí pohodou? Podělte se s námi na našem instagramovém nebo facebookovém profilu, budeme se moc těšit! :-)