5 tipů na offline zábavu pro zimní večery #Hygge

Měkké přikrývky, tlumené světlo, spoustu svíček a hrnek horkého čaje v ruce znamená jen jedno – čas na relax! Přes týden se často ztrácíme v chaotickém tempu práce a dalších povinností a ve svém volném čase nejčastěji popadneme mobil a kontrolujeme novinky na sociálních sítích. Jak tento zlozvyk prolomit a užít si rodinný večer tak trochu jinak? 

 

Zásada číslo jedna – všechny mobily pryč! A abyste se neunudili k smrti, připravili jsme si pro vás 5 tipů, jak se zabavit offline při studených zimních večerech. Navíc se kreativně vyřádíte a něco nového se přiučíte. Připravte si šálek ovocného čaje, svíčky a deky a jdeme na to!

 

DSC_1431 

1. Stolní hry – Scrabble, Dostihy a sázky nebo Prší? Pozvěte své přátele na souboj ve stolních hrách. Poražený může například objednat pizzu. :-)

 

2. Soutěž ve vaření – Každý z vás napíše 3 ingredience na papírek, který pak vhodí do klobouku. Z vytažených papírků pak následně musíte něco uvařit pro ostatní a naopak. Perfektní pro všechny, co milují vaření.

 

3. Degustace vín poslepu – Pořiďte 3-4 lahve stejné odrůdy v různém cenovém rozpětí. Vložte lahve do papírových sáčků a každému z nich udělte hodnocení. Schválně, jaké vyhraje? Zkuste k tomu přidat i své oblíbené sýry a ořechy, které perfektně podtrhnou chuť vína.

 

4. Večerní relax – Nakapejte pár kapek levandulového éterického oleje do difuzéru, pusťte si pomalejší písničky a naneste oblíbenou masku na obličej.

 

5. Skládání origami – Zábava nejen pro malé. Stačí si připravit papír, najít návody na Youtube (my jsme si oblíbily ty z kanálu PPO a skládání nejrůznějších papírových motivů může začít.

 

Jaký tip se vám nejvíce líbil? Napište nám na našem instagramovém nebo facebookovém profilu, budeme se moc těšit! :-)