3 důvody, proč mít doma náš bulgur nebo kuskus

 

1. Nestíháte nebo nemáte chuť na dlouhé vyvařování

 

Stačí jen sáhnout do zásob. Dlouhá káva s kámoškou a doma už čekají na večeři. A vy zůstáváte nad věcí, protože víte, že si doma ani nestačíte sundat kabát a máte prakticky hotovo. Zalít kuskus, nebo lehce povařit bulgur s již připravenou zeleninou, že ani nemusíte loupat cibuli nebo shánět čerstvá rajčata, dovede opravdu každý. Pokud se chcete blýsknout, zkuste hotový pokrm přelít kvalitním olejem. Právě jste vyzrála nad časem, zdravím i kulinářskými schopnostmi, jelikož použití kvalitních olejů je v současné době velmi moderní a rozumná záležitost.

  

 

2. Přijde kamarádka s dětmi

Zazvoní zvonek a za dveřmi stojí kamarádka s dětmi. V rychlosti vymýšlíte, co připravit k občerstvení pro vás a děti. Záchranou pro vás bude meruňkový kuskus s rozinkami, který máte doma. Za 10 minut máte hotovo a u své kamarádky budete za hvězdu.

 

 

3. Výlet

Všechny maminky to znají. Děti s tatínkem jsou na výpravě a maminka má na starost přípravu jídla. Podobně strávené prázdniny, nemusejí být zrovna odpočinkem. Co na plat, když jediným stoupencem je pro ně v takových chvílích vařič. Budete-li mít po ruce hotový bulgur, bude o oběd postaráno během několika minut.

 

 

4. Nečekaná návštěva – přijela tchýně

Máte za sebou perný den a do toho k vám přijede tchýně, kterou nemůžete odmítnout. Přemýšlíte, co v rychlosti uvařit – Husu už asi nestihnu. Záchrana v podobě našeho kuskusu nebo bulguru přijde vhod. Během několika minut vykouzlíte úžasné pohoštění, a to i v případě, že vaše tchýně je na sladké.


S naším bulgurem, nebo kuskusem vás jen tak nic nepřekvapí. Podmínkou ovšem je, mít je doma neustále k dispozici jak pro rychlé vaření, tak i pro nenadálé situace v podobě nečekaných návštěv. Inspiraci najdete v našich receptech.

 

Dobrou chuť