„Mám žízeň!!!“ Jaké je správné pití pro děti?

 

Co čeká děti ve škole, na kroužku nebo s kamarády venku? Budou mít žízeň. Pokud nebudou mít po ruce vhodné pití, udělají to, co často nechceme ani slyšet. Pro pitný režim dětí stačí, když si uvědomíme, které nápoje jsou vhodné a které nevhodné až nebezpečné.

Vhodné nápoje pro děti:

  1. voda je nejlepší, ale pravdou je že, děti preferují sladkou chuť

  2. ovocné a bylinné čaje jsou také výborné a není třeba je sladit

  3. u minerálních vod preferujeme neperlivé typy. Je racionální zachovat jejich vyváženost a nekupovat stále stejnou značku. Děti, které nesportují, by neměli pít více jak jednu sklenici minerální vody denně.

  4. u ovocných džusů a sirupů, které si naředíme vodou, upřednostňujeme výrobky pasterizované, bez obsahu umělých sladidel nebo různých umělých barviv. Ideální jsou džusy, zejména tzv. 100%, nebo 100% koncentráty. Připravujeme je tak, že je ředíme vodou, neboť se tak sníží agresivita v nich obsažených ovocných kyselin.

Nevhodné nápoje pro děti:

  1. slazené sycené limonády, které jsou nevhodné svým vysokým obsahem cukru

  2. káva a silné černé čaje zvyšující ztráty vody z organizmu

  3. alkoholické a energetické nápoje, které jsou pro děti přímo nebezpečné

V našem e-shopu rychlé vaření najdete celou řadu výrobků (ovocné koncentráty, sirupy a ovocné čaje), které vám pomůžou s přípravou ideálního pití pro vaše ratolesti a to jak do školy, tak pro doma.

Můžete je použít klasicky pro přípravu VODA+SIRUP , ČAJ+SIRUP nebo experimentovat jako například OVOCNÝ ČAJ + SIRUP + LED + LIMETKA + MÁTA ale o tom až příště…